Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Endeavour 3 odc. 3

Endeavour 3 odc. 3


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2016
obsada: John Thawa, Shaun Evans
Premiera w Ale kino+: 21.02.2016 r.
5.00
343
5 głosy | 64 miejsce w rankingu
Endeavour 3 odc. 3
© 2016 ITV Studios. All rights reserved.

Detektywi Morse i Thursday badają sprawę zaginięcia młodej au pair.

Na posterunek oksfordzkiej policji wpływa zawiadomienie o zaginięciu 21-letniej Ingrid Hjort. Dziewczyna pracowała jako au pair, opiekując się dziećmi owdowiałego naukowca Hectora Lorenza. Ostatni raz była widziana w szkole wieczorowej, do której uczęszczała. Policja przesłuchuje uczniów i pracowników uczelni. Na komendę zgłasza się także mężczyzna, który podwiózł Ingrid, gdy czekała w deszczu na autobus. Sprawa ma szczególny wymiar dla Thursdaya - cztery lata wcześniej, dokładnie tego samego dnia i w podobnych okolicznościach zaginęła inna uczennica tej samej szkoły wieczorowej. Dziewczyna została brutalnie napadnięta w parku; przeżyła, ale pozostała w śpiączce. Śledztwo prowadził Thursday, któremu nie udało się znaleźć sprawcy. Czy podobny los spotkał Ingrid?

"Endeavour"" to serial o przygodach młodego detektywa Morse'a - kultowej postaci stworzonej przez Colina Dextera i przez 13 lat odgrywanej przez "Johna Thawa" w serii "Inspektor Morse". Produkcja (sezon 1 i 2 premierowo również pokazywało Ale kino+) zdobyła rzesze wiernych widzów w Polsce, których urzekł sugestywnie oddany klimat Oksfordu lat 60., wspaniale obsadzone role oraz specyficzna atmosfera, jaką mogą zagwarantować tylko brytyjskie kryminały. Każda zagadka kryje za sobą wielopiętrową intrygę, która zadowoli nawet najbardziej wymagającego widza. W serialu w młodego śledczego - wielbiciela krzyżówek, muzyki poważnej i piwa Ale - brawurowo wciela się "Shaun Evans". Ten 35-letni aktor z Liverpoolu znany na jest Wyspach z szeregu seriali i filmów telewizyjnych. Dopiero rola Endeavoura zdobyła mu niesamowitą popularność, a w 2014 roku nominację do nagrody Crime Thriller Award. Jego przyjaciela i przełożonego, Freda Thursdaya, gra "Roger Allam", którego widzowie mogą kojarzyć z takich filmów jak "Królowa", "V jak Vendetta" czy "Wiatr buszujący w jęczmieniu".

ODCINKI

Endeavour 3
Endeavour 3 odc. 1
Endeavour 3 odc. 2
Endeavour 3 odc. 4
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...