Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Endeavour 3 odc. 4

Endeavour 3 odc. 4


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2016
obsada: John Thawa, Shaun Evans
Premiera w Ale kino+: 28.02.2016 r.
5.00
343
5 głosy | 34 miejsce w rankingu
Endeavour 3 odc. 4
© 2016 ITV Studios. All rights reserved.

Detektywi Morse i Thursday prowadzą śledztwo w świecie gangsterskich porachunków.

Morse, ku uciesze Thursdaya, dojrzał do decyzji o przystąpieniu do egzaminów na stopień sierżanta. W czasie, kiedy wypełnia arkusze na sali egzaminacyjnej, w Oksfordzie dochodzi do dwóch incydentów. Pierwszym z nich jest pogrzeb mafijnego bossa, Harry'ego Rose'a, na którym zebrała się cała gangsterska śmietanka. Pytaniem, również dla policji, pozostaje, kto teraz przejmie rządy w przestępczym półświatku Oksfordu. Drugim zdarzeniem było morderstwo właściciela fabryki odzieży, Cedrica Clissolda. Mężczyzna został zastrzelony w swoim samochodzie po tym, jak odebrał z banku pieniądze na wypłaty dla pracowników. W międzyczasie do Morse'a zgłasza się jego dawny przyjaciel, Felix Lorimer, i prosi, aby detektyw przyjrzał się pracownikowi loterii bingo, niejakiemu Paulowi Marlockowi. Plotka niesie, że współpracuje z braćmi Matthewsami - gangsterami, którzy być może przejmą schedę po zmarłym Harry'ym Rose'em. Czy te wszystkie wydarzenia są ze sobą powiązane?

"Endeavour"" to serial o przygodach młodego detektywa Morse'a - kultowej postaci stworzonej przez Colina Dextera i przez 13 lat odgrywanej przez "Johna Thawa" w serii "Inspektor Morse". Produkcja (sezon 1 i 2 premierowo również pokazywało Ale kino+) zdobyła rzesze wiernych widzów w Polsce, których urzekł sugestywnie oddany klimat Oksfordu lat 60., wspaniale obsadzone role oraz specyficzna atmosfera, jaką mogą zagwarantować tylko brytyjskie kryminały. Każda zagadka kryje za sobą wielopiętrową intrygę, która zadowoli nawet najbardziej wymagającego widza. W serialu w młodego śledczego - wielbiciela krzyżówek, muzyki poważnej i piwa Ale - brawurowo wciela się "Shaun Evans". Ten 35-letni aktor z Liverpoolu znany na jest Wyspach z szeregu seriali i filmów telewizyjnych. Dopiero rola Endeavoura zdobyła mu niesamowitą popularność, a w 2014 roku nominację do nagrody Crime Thriller Award. Jego przyjaciela i przełożonego, Freda Thursdaya, gra "Roger Allam", którego widzowie mogą kojarzyć z takich filmów jak "Królowa", "V jak Vendetta" czy "Wiatr buszujący w jęczmieniu".

ODCINKI

Endeavour 3
Endeavour 3 odc. 1
Endeavour 3 odc. 2
Endeavour 3 odc. 3
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...