Ale kino+
alekino+
Film. Endeavour 3

Endeavour 3


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2016
obsada: John Thawa, Shaun Evans
Premiera w Ale kino+: 7.02.2016 r.
343
Endeavour 3

Oksford, rok 1967 - w powietrzu czuć nadchodzącą rewolucję obyczajową, na salonach króluje rock, ale złoczyńcy wciąż pozostają ci sami. Czoła stawi im młody, niezawodny detektyw Endeavour Morse. Trzeci sezon serialu kryminalnego "Endeavour" po raz pierwszy w telewizji w niedziele, od 7 lutego, o 20:10 tylko w Ale kino+, zaledwie miesiąc po premierze w Wielkiej Brytanii.

Minęły trzy miesiące od tragicznych wydarzeń przedstawionych w sezonie drugim. Morse i jego przełożony, inspektor Thursday, rozprawili się z siatką niebezpiecznych przestępców. Podczas ostatecznego starcia i strzelaniny Thursday został ciężko ranny, a Endeavour, wskutek intrygi, trafił do aresztu. Trzeci sezon rozpoczyna się w momencie, gdy Endeavour zostaje oczyszczony z zarzutów. Mimo to tragiczne wydarzenia odcisnęły na nim piętno. Pogrążony w depresji opuścił Oksford, uciął kontakt z bliskimi i zaszył się w domku w lesie. Jest rok 1967. Zbliża się "lato miłości", do głosu dochodzą młodzi. Powiew zmian nie omija Endeavoura - poznaje grupę młodych, zamożnych ludzi, którzy swoim stylem życia symbolizują nadejście nowej epoki. Słuchają rock'n'rolla, uwielbiają imprezować, a wolnych chwilach urządzają wyścigi samochodowe. Jednak kiedy w lesie, nieopodal chatki Endeavoura, zostaje znalezione ciało młodej kobiety, w Morsie budzi się dawny instynkt detektywa.

"Endeavour sezon 3" - premiery 4 odcinków w Ale kino+ w niedziele od 7 do 28 lutego o 20:10.

"Endeavour" to serial o przygodach młodego detektywa Morse'a - kultowej postaci stworzonej przez Colina Dextera i przez 13 lat odgrywanej przez Johna Thawa w serii "Inspektor Morse". Produkcja (sezon 1 i 2 premierowo również pokazywało Ale kino+) zdobyła rzesze wiernych widzów w Polsce, których urzekł sugestywnie oddany klimat Oksfordu lat 60., wspaniale obsadzone role oraz specyficzna atmosfera, jaką mogą zagwarantować tylko brytyjskie kryminały. Każda zagadka kryje za sobą wielopiętrową intrygę, która zadowoli nawet najbardziej wymagającego widza. W serialu w młodego śledczego - wielbiciela krzyżówek, muzyki poważnej i piwa Ale - brawurowo wciela się Shaun Evans. Ten 35-letni aktor z Liverpoolu znany na jest Wyspach z szeregu seriali i filmów telewizyjnych. Dopiero rola Endeavoura zdobyła mu niesamowitą popularność, a w 2014 roku nominację do nagrody Crime Thriller Award. Jego przyjaciela i przełożonego, Freda Thursdaya, gra Roger Allam, którego widzowie mogą kojarzyć z takich filmów jak "Królowa", "V jak Vendetta" czy "Wiatr buszujący w jęczmieniu".

ODCINKI

Endeavour 3 odc. 1
Endeavour 3 odc. 2
Endeavour 3 odc. 3
Endeavour 3 odc. 4
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...