Ale kino+
alekino+
Film. Endeavour odc. 1

Endeavour odc. 1

Endeavour, ep. 1
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2013, 89 min.
reżyseria: Edward Bazalgette
obsada: Anton Lesser, Jack Laskey, Roger Allam, Shaun Evans
Premiera w Ale kino+: 1.06.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 17 miejsce w rankingu
Endeavour odc. 1

Oksford lat 60. XX wieku to niewielkie brytyjskie miasto z ogromnymi tradycjami. Idealnie odnajdzie się tu ktoś z duszą poety i umysłem matematyka - jak inspektor Endeavour Morse! Pierwsza sprawa, jaką poprowadzi, dotyczy podejrzanej śmierci młodej dziewczyny.

W swoim domu umiera młoda studentka, Margaret Bell. Endeavour Morse wyczuwa, że za jej śmiercią kryje się cos więcej niż tylko "atak serca", jak podaje raport medyczny. Tymczasem Endeavour pracuje na komisariacie policji Cowley i ma pomagać detektywowi Fredowi Thursday. Nie jest jednak dopuszczany do sprawy, a jego teorie są uznawane za co najmniej niedorzeczne. Kiedy jednak mnożą się dziwne wydarzenia, w które zaangażowany jest pracujący nad bombą fizyk z Oksfordu i pewna samotna matka, Endeavour zakwestionuje rozkazy przełożonych i zaryzykuje karierę, aby zapobiec tragedii.

W tytułowej roli występuje Shaun Evans, który wciela się w młodą wersję kultowej postaci stworzonej przez Colina Dextera i przez 13 lat odgrywanej przez Johna Thawa w serii "Inspektor Morse". W serialu "Endeavour" bohater stawia pierwsze kroki w zawodzie - w kolejnych odcinkach widzowie poznają wczesne śledztwa brytyjskiego detektywa, znanego ze swojej pasji do rozwiązywania krzyżówek, słuchania muzyki poważnej i rozkoszowania się piwem ale. Młody Morse jest świetną postacią i cieszę się, że to mi przypadł zaszczyt zagrania tego bohatera. Mam nadzieję, że udało nam się dorównać poprzednim serialom i nakręcić świetne historie - przyznawał w wywiadach Evans.

Brytyjska premiera pilotażowego odcinka "Endeavoura" odbyła się w 2012 roku z okazji 25. rocznicy powstania pierwszego odcinka "Inspektora Morse'a" w 1987 roku.

ODCINKI

Endeavour
Endeavour odc. 2
Endeavour odc. 3
Endeavour odc. 4
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...