Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Endeavour odc. 2

Endeavour odc. 2

Endeavour, ep. 2
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2013, 89 min.
reżyseria: Tom Vaughan
obsada: Anton Lesser, Jack Laskey, Roger Allam, Shaun Evans
Premiera w Ale kino+: 8.06.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 50 miejsce w rankingu
Endeavour odc. 2

Oksford przestaje być bezpiecznym miastem, gdy po zmierzchu zaczyna grasować na ulicach seryjny zabójca. Policja podejrzewa, że mieszkańców terroryzuje obłąkany szaleniec, który napada przypadkowe ofiary. Jednak detektyw Endeavour ma na ten temat inną teorię.

Odkrywa, że działania mordercy nie są chaotyczne a wręcz przeciwnie. Wyszukane inscenizacje kolejnych zbrodni wskazują, że zabójca - podobnie jak Endeavour - jest wielkim miłośnikiem opery. Wkrótce giną kolejne ofiary, a policja otrzymuje listy zawierające zaszyfrowane wskazówki na temat następnych zbrodni.

W tytułowej roli występuje Shaun Evans, który wciela się w młodą wersję kultowej postaci stworzonej przez Colina Dextera i przez 13 lat odgrywanej przez Johna Thawa w serii "Inspektor Morse". W serialu "Endeavour" bohater stawia pierwsze kroki w zawodzie - w kolejnych odcinkach widzowie poznają wczesne śledztwa brytyjskiego detektywa, znanego ze swojej pasji do rozwiązywania krzyżówek, słuchania muzyki poważnej i rozkoszowania się piwem ale. Młody Morse jest świetną postacią i cieszę się, że to mi przypadł zaszczyt zagrania tego bohatera. Mam nadzieję, że udało nam się dorównać poprzednim serialom i nakręcić świetne historie - przyznawał w wywiadach Evans.

Brytyjska premiera pilotażowego odcinka "Endeavoura" odbyła się w 2012 roku z okazji 25. rocznicy powstania pierwszego odcinka "Inspektora Morse'a" w 1987 roku.

ODCINKI

Endeavour
Endeavour odc. 1
Endeavour odc. 3
Endeavour odc. 4
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...