Ale kino+
alekino+
Film. Endeavour odc. 3

Endeavour odc. 3

Endeavour, ep. 3
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2013, 89 min.
reżyseria: Craig Viveiros
obsada: Anton Lesser, Jack Laskey, Roger Allam, Shaun Evans
Premiera w Ale kino+: 15.06.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 49 miejsce w rankingu
Endeavour odc. 3

Królewska wizyta w oksfordzkiej fabryce amunicji zamienia się nieoczekiwanie w śledztwo w sprawie morderstwa.

Do Oksfordu przyjeżdża z oficjalną wizytą Jej Wysokość Księżna Małgorzata. Weźmie udział w ceremonii w fabryce amunicji, gdzie zostanie zaprezentowane najnowsze osiągnięcie Brytyjskiego Imperium - pocisk "Standfast". Przyjazd księżnej stawia na nogi cały komisariat w Cowley. Endeavour, wciąż niedopuszczany przez przełożonych do najważniejszych spraw, zostaje wykluczony z udziału w imprezie. Wszystko zmienia się, gdy w fabrycznej hali zostaje znalezione ciało niejakiego Percy'ego Mallesona - nielubianego przez kolegów pracownika fabryki. Czy morderstwo ma związek z przyjazdem księżnej?

W tytułowej roli występuje Shaun Evans, który wciela się w młodą wersję kultowej postaci stworzonej przez Colina Dextera i przez 13 lat odgrywanej przez Johna Thawa w serii "Inspektor Morse". W serialu "Endeavour" bohater stawia pierwsze kroki w zawodzie - w kolejnych odcinkach widzowie poznają wczesne śledztwa brytyjskiego detektywa, znanego ze swojej pasji do rozwiązywania krzyżówek, słuchania muzyki poważnej i rozkoszowania się piwem ale. Młody Morse jest świetną postacią i cieszę się, że to mi przypadł zaszczyt zagrania tego bohatera. Mam nadzieję, że udało nam się dorównać poprzednim serialom i nakręcić świetne historie - przyznawał w wywiadach Evans.

Brytyjska premiera pilotażowego odcinka "Endeavoura" odbyła się w 2012 roku z okazji 25. rocznicy powstania pierwszego odcinka "Inspektora Morse'a" w 1987 roku.

ODCINKI

Endeavour
Endeavour odc. 1
Endeavour odc. 2
Endeavour odc. 4
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...