Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Endeavour odc. 4

Endeavour odc. 4

Endeavour, ep. 4
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2013, 89 min.
reżyseria: Colm McCarthy
obsada: Anton Lesser, Jack Laskey, Roger Allam, Shaun Evans
Premiera w Ale kino+: 22.06.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 52 miejsce w rankingu
Endeavour odc. 4

Endeavour przygotowuje się do egzaminu na stopień sierżanta. Tymczasem w mieście dochodzi do wypadku drogowego, który uruchomi nieoczekiwane wydarzenia.

Ofiarą wypadku, którego sprawca zbiegł, jest oksfordzki profesor. Przed śmiercią poróżnił się z kolegami z uniwersytetu w sprawie przyszłości Booth Hill - niezwykle wartościowej ziemi należącej do uczelni. Czy to miało jakiś związek z jego nagłą śmiercią? Czy wypadek mógł być upozorowany? Sprawę dodatkowo komplikuje pojawianie się w Oksfordzie starego wroga detektywa Thursdaya - niezwykle niebezpiecznego Vica Kaspera. Tymczasem Endeavour musi wyjechać do Lincolnshire, aby odwiedzić ciężko chorego ojca. Kiedy jednak pracująca w Moonlight Rooms dziewczyna zostaje znaleziona martwa, tknięty złym przeczuciem Endeavour musi wybierać między rodzinnymi obowiązkami a ochroną Thursdaya, któremu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

W tytułowej roli występuje Shaun Evans, który wciela się w młodą wersję kultowej postaci stworzonej przez Colina Dextera i przez 13 lat odgrywanej przez Johna Thawa w serii "Inspektor Morse". W serialu "Endeavour" bohater stawia pierwsze kroki w zawodzie - w kolejnych odcinkach widzowie poznają wczesne śledztwa brytyjskiego detektywa, znanego ze swojej pasji do rozwiązywania krzyżówek, słuchania muzyki poważnej i rozkoszowania się piwem ale. Młody Morse jest świetną postacią i cieszę się, że to mi przypadł zaszczyt zagrania tego bohatera. Mam nadzieję, że udało nam się dorównać poprzednim serialom i nakręcić świetne historie - przyznawał w wywiadach Evans.

Brytyjska premiera pilotażowego odcinka "Endeavoura" odbyła się w 2012 roku z okazji 25. rocznicy powstania pierwszego odcinka "Inspektora Morse'a" w 1987 roku.

ODCINKI

Endeavour
Endeavour odc. 1
Endeavour odc. 2
Endeavour odc. 3
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...