Ale kino+
alekino+
Film. Endeavour odc. 4

Endeavour odc. 4

Endeavour, ep. 4
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2013, 89 min.
reżyseria: Colm McCarthy
obsada: Anton Lesser, Jack Laskey, Roger Allam, Shaun Evans
Premiera w Ale kino+: 22.06.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 52 miejsce w rankingu
Endeavour odc. 4

Endeavour przygotowuje się do egzaminu na stopień sierżanta. Tymczasem w mieście dochodzi do wypadku drogowego, który uruchomi nieoczekiwane wydarzenia.

Ofiarą wypadku, którego sprawca zbiegł, jest oksfordzki profesor. Przed śmiercią poróżnił się z kolegami z uniwersytetu w sprawie przyszłości Booth Hill - niezwykle wartościowej ziemi należącej do uczelni. Czy to miało jakiś związek z jego nagłą śmiercią? Czy wypadek mógł być upozorowany? Sprawę dodatkowo komplikuje pojawianie się w Oksfordzie starego wroga detektywa Thursdaya - niezwykle niebezpiecznego Vica Kaspera. Tymczasem Endeavour musi wyjechać do Lincolnshire, aby odwiedzić ciężko chorego ojca. Kiedy jednak pracująca w Moonlight Rooms dziewczyna zostaje znaleziona martwa, tknięty złym przeczuciem Endeavour musi wybierać między rodzinnymi obowiązkami a ochroną Thursdaya, któremu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

W tytułowej roli występuje Shaun Evans, który wciela się w młodą wersję kultowej postaci stworzonej przez Colina Dextera i przez 13 lat odgrywanej przez Johna Thawa w serii "Inspektor Morse". W serialu "Endeavour" bohater stawia pierwsze kroki w zawodzie - w kolejnych odcinkach widzowie poznają wczesne śledztwa brytyjskiego detektywa, znanego ze swojej pasji do rozwiązywania krzyżówek, słuchania muzyki poważnej i rozkoszowania się piwem ale. Młody Morse jest świetną postacią i cieszę się, że to mi przypadł zaszczyt zagrania tego bohatera. Mam nadzieję, że udało nam się dorównać poprzednim serialom i nakręcić świetne historie - przyznawał w wywiadach Evans.

Brytyjska premiera pilotażowego odcinka "Endeavoura" odbyła się w 2012 roku z okazji 25. rocznicy powstania pierwszego odcinka "Inspektora Morse'a" w 1987 roku.

ODCINKI

Endeavour
Endeavour odc. 1
Endeavour odc. 2
Endeavour odc. 3
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...