Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Epitafium

Epitafium

Eulogy
komedia, USA/Wlk. Brytania/Niemcy, 2004, 87 min.
reżyseria: Michael Clancy
obsada: Debra Winger, Famke Janssen Kelly Preston, Hank Azaria, Ray Romano, Zooey Deschanel
Premiera w Ale kino+: 10.09.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 47 miejsce w rankingu
Epitafium

Czarna komedia o perypetiach pewnej dysfunkcjonalnej i ekscentrycznej rodziny.

Umiera senior rodu Collinsów. Podczas jego pogrzebu spotyka się cała rodzina. Nie mija wiele czasu, gdy odżywają stare konflikty. Główny spór toczy się pomiędzy Danielem, synem zmarłego i jego siostrami Alice i Lucy. Daniel ukrywa przed rodziną, że jest gwiazdą filmów dla dorosłych. Alice z kolei nie może się pogodzić z faktem, że jej siostra Lucy przyjechała na pogrzeb ze swoją partnerką Judy, z którą planuje małżeństwo. W całej sytuacji stara się odnaleźć Kate, nieśmiała studentka, wnuczka zmarłego, która musi napisać tekst mowy na ceremonię pogrzebową. Nie jest to łatwe, bowiem okazuje się, że nikt z rodziny nie ma żadnych pozytywnych wspomnień związanych z dziadkiem dziewczyny.

Film nieco w duchu "Genialnego klanu", z świetną obsadą. Na ekranie zobaczymy Hanka Azarię ("Ulubieńcy Ameryki", serial "Huff"), trzykrotnie nominowane do Oscara Debrę Winger ("Oficer i dżentelmen", "Czułe słówka", "Cienista dolina") i Piper Laurie ("Bilardzista", "Carrie", "Dzieci gorszego Boga", serial "Miasteczko Twin Peaks"), piękną Famke Janssen ("Oni", "Dom na przeklętym wzgórzu", "X-Men"), Kelly Preston ("Jerry Maquire", "Czego pragnie dziewczyna?"), Raya Romano (nominowany do Emmy i Złotego Globu za rolę w serialu "Wszyscy kochają Raymonda"), Glenne Headley ("A orkiestra grała dalej", "Bastard out of Karolina", "Timecode") oraz Zooey Deschanel ("U progu sławy", "Życiowe rozterki"). Reżyserem jest debiutant MICHAEL CLANCY.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...