Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Equilibrium

Equilibrium


film science fiction, USA, 2002, 107 min.
reżyseria: Kurt Wimmer
obsada: Christian Bale, Emily Watson
Premiera w Ale kino+: 21.04.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 114 miejsce w rankingu
Equilibrium

Akcja filmu rozgrywa się w kraju o nazwie Libria, w którym zablokowane zostały wszelkie uczucia. Nie ma w nim muzyki ani poezji, nie istnieje nic, co bazuje na ludzkich emocjach.

Dzięki pozbawieniu ludzi umiejętności odczuwania nikt nie wszczyna sporów, między mieszkańcami zawsze panuje pokój. By zachować taki stan rzeczy, każdy obywatel Librii przyjmuje codziennie środek o nazwie Prozium. Substancja ta zabija wszelkie emocje. Jeśli ktokolwiek pominie dawkę leku, wpada w ręce specjalnie wyszkolonych strażników. Jednym z nich jest John Preston (Christian Bale), który pewnego dnia za sprawą tajemniczej kobiety (Emily Watson) rezygnuje z przyjmowania Prozium i odkrywa zupełnie inny świat. Tak rozpoczyna się jego walka o wolność obywateli Librii i pozbawienie władzy rządzącego krajem dyktatora.

"Equilibrium" to połączenie thrillera science fiction i filmu akcji. Reżyser KURT WIMMER przyznał, że tworząc scenariusz inspirował się azjatyckimi filmami o samurajach, produkcjami science fiction i futurystycznymi wizjami miast i państw kreowanymi przez różnych artystów. Wimmer długo poszukiwał miejsca, które stanowiłoby dobre tło dla jego dość skomplikowanej opowieści. Ostatecznie obraz kręcono w Berlinie.

W rolach głównych Wimmer obsadził Emily Watson i Christiana Bale'a. Wcielający się w postać Prestona Bale przyznał, że występ w "Equilibrium" był jednym z najbardziej wymagających w jego karierze. Aktor zmuszony był nauczyć się skomplikowanego stylu walki zwanego Gun-Kata - który jest połączeniem klasycznych sztuk walki z użyciem broni palnej.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...