Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Erratum

Erratum


dramat, Polska, 2010, 91 min.
reżyseria: Marek Lechki
obsada: Janusz Michałowski, Karina Kunkiewicz, Ryszard Kotys, Tomasz Kot, Tomasz Radawiec
Premiera w Ale kino+: 14.11.2016 r.
5.00
343
5 głosy | 14 miejsce w rankingu
Erratum

Bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i krytykę, obsypany nagrodami (Złoty Lew za reżyserię FPFF w Gdyni 2010) pełnometrażowy debiut reżyserski Marka Lechkiego. Popisowe role Tomasza Kota ("Skazany na bluesa", "Bogowie") i znanego z serialu "Świat według Kiepskich" Ryszarda Kotysa.

Bohaterem filmu jest Michał (Tomasz Kot), stateczny 34-latek, pracujący w dobrze prosperującym biurze rachunkowym. Wraz z żoną Magdą (Karina Kunkiewicz) i 9-letnim synem Krzysiem mieszka w dużym mieszkaniu, w ładnej okolicy i wiedzie dostatnie, na pozór poukładane życie. Relacje rodzinne są jednak wyjątkowo chłodne, zwłaszcza między ojcem i synem nie widać bliskości. Pewnego dnia szef Michała prosi go o przysługę, mężczyzna miałby pojechać do swojego rodzinnego Szczecina odebrać ze dla szefa luksusowy samochód, sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych. W tym samym czasie w domu trwają przygotowania do komunii Krzysia. Michał zgadza się pomóc, jedzie do Szczecina pociągiem i bez problemów odbiera auto. Po wykonaniu zadania, wstępuje jeszcze do dawno nie widzianego ojca (w tej roli znakomity Ryszard Kotys). Wizyta w rodzinnym domu przebiegać będzie w atmosferze wzajemnych żalów, pretensji i niedomówień, a Michał ponownie będzie musiał się zmierzyć z czarnymi kartami swojej przeszłości.

"Erratum" to zaskakująco dojrzały debiut pełnometrażowy twórcy bardzo dobrze przyjętego "Mojego miasta" Marka Lechkiego. Film zdobył wiele nagród na festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Paryżu, Montevideo, Lecce, Chicago, Pusan, a także w Gdyni (Złote Lwy za reżyserię 2010).
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...