Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. EUROPA, EUROPA

EUROPA, EUROPA


dramat, Niemcy/Polska, 1990, 108 min.
reżyseria: Agnieszka Holland
obsada: Andrzej Mastalerz, Marta Sandrowicz, Martin Maria Blau, Salomon Perel
Premiera w Ale kino+: 21.01.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 36 miejsce w rankingu

Oparta na autobiograficznej książce Solomona Perela opowieść o niezwykłych losach żydowskiego chłopca, który aby ocalić życie zostaje członkiem Hitlerjugend.

Oddzielony w wojennej zawierusze od bliskich Solomon trafia do radzieckiego sierocińca, gdzie staje się wzorowym pionierem. Podczas ataku Nimiec na Rosję sierociniec zostaje zburzony. Przerażonemu Solomonowi udaje mu się przekonać nazistów, że jest Aryjczykiem i nakłonić, żeby wzięli go ze sobą. Wkrótce staje się maskotką oddziału. W wyniku zasług na polu walki wyrasta na bohatera wojennego i zostaje przyjęty do Hitlerjugend. W ten sposób spędza wojnę skutecznie ukrywając swe prawdziwe pochodzenie.

Nominacja do Oskara dla Agnieszki Holland za najlepszy scenariusz powstały w oparciu o gotowy materiał.

Złoty Glob za najlepszy filmy obcojęzyczny.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...