Ale kino+
alekino+
Film. Fargo odc. 6

Fargo odc. 6

Fargo, ep. 6
serial kryminalny, USA, 2014, 53 min.
reżyseria: Colin Bucksey
obsada: Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Bob Odenkirk, Colin Hanks, Joey King, Martin Freeman
Premiera w Ale kino+: 2.11.2014 r.
343
Fargo odc. 6

Lorne Malvo ponownie daje o sobie znać, tymczasem Minnesotę nawiedza zamieć stulecia.

Gangsterzy z Fargo donoszą swojemu szefowi, kto stoi za śmiercią Sama Hessa. Ten wydaje na Lorne'a Malvo (Billy Bob Thornton) wyrok śmierci. Tymczasem instruktor fitnessu, Don, współpracuje z Malvo przy szantażowaniu Stavrosa, czyli "Króla Supermarketów". Stavros zgodził się zapłacić im milion dolarów, a naiwny Don liczy na połowę tej kwoty i snuje marzenia o założeniu własnej tureckiej łaźni. Tymczasem Lester (Martin Freeman) zdaje sobie sprawę, że znalazł się w potrzasku - przed drzwiami pilnuje go policjant, a okien nie da się otworzyć. Niespodziewaną wizytę składa mu brat Chazz, który jest zszokowany oskarżeniami policji wobec Lestera. Wypiera się go, krzycząc mu w twarz, że jest złym człowiekiem. Tymczasem nad Bemidji nadciąga zamieć a wraz z nią dramatyczne wydarzenia, które wpłyną na przebieg śledztwa.

Nagrodzony 3 statuetkami Emmy 2014 "Fargo" to miniserial nawiązujący do głośnego filmu z 1996 roku w reżyserii braci COEN ("Big Lebowski", "To nie jest kraj dla starych ludzi", "Tajne przez poufne"), nie jest bezpośrednią kontynuacją fabuły filmu, ale rozgrywa się w podobnym miasteczku, w którym pojawiają się podobne postaci - stąd m.in. zbieżność tytułów. Produkcja, nad którą również czuwali Coenowie, to świetnie skonstruowany scenariusz, kryminalna intryga, nietuzinkowe poczucie humoru oraz rewelacyjne kreacje aktorskie. Na pierwszym planie błyszczą nominowani do Emmy Martin Freeman (serial "Sherlock", "Hobbit", "Autostopem przez galaktykę") oraz Billy Bob Thornton ("Zły Mikołaj", "Człowiek, którego nie było", "To właśnie miłość"), który do telewizji powrócił po prawie 20-letniej przerwie. Widzowie zobaczą też Boba Odenkirka, czyli prawnika Saula Goodmana z serialu "Breaking Bad" oraz Allison Tolman, która rolą policjantki Molly Solverson przyćmiła, zdaniem wielu, Frances McDormand z oryginału. Pierwszy sezon "Fargo" składa się z 10 odcinków i jest odrębną, zamkniętą całością.

Gdy amerykańska stacja FX ogłosiła, że nakręci miniserial nawiązujący do filmu braci Coenów, pojawiło się wiele wątpliwości - czy produkcja dorówna oscarowemu pierwowzorowi i czy ktoś będzie w stanie lepiej zagrać postaci niż William H. Macy, Steve Buscemi i Frances McDormand. Scenarzysta Noah Hawley nie tylko nie zawiódł widzów - za to stworzył wyjątkową opowieść, która wciąga od pierwszej minuty, by w najmniej oczekiwanym momencie wstrząsnąć widzem.

ODCINKI

Fargo
Fargo odc. 1
Fargo odc. 2
Fargo odc. 3
Fargo odc. 4
Fargo odc. 5
Fargo odc. 7
Fargo odc. 8
Fargo odc. 9
Fargo odc. 10
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...