Ale kino+
alekino+
Film. Fargo odc. 7

Fargo odc. 7

Fargo, ep. 7
serial kryminalny, USA, 2014, 53 min.
reżyseria: Scott Winant
obsada: Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Bob Odenkirk, Colin Hanks, Joey King, Martin Freeman
Premiera w Ale kino+: 9.11.2014 r.
343
Fargo odc. 7

Lester Nygaard pozbywa się wszelkich skrupułów i rzuca podejrzenia o podwójne morderstwo na swojego brata. Tymczasem policjantka Molly Solverson dochodzi do siebie po tym, jak przez pomyłkę została postrzelona przez Gusa.

Lester Nygaard (Martin Freeman) wie już, że policja przestała wierzyć w jego wersję wydarzeń. Obmyśla więc nowy plan działania. Z nieoczekiwaną pomocą przychodzi mu brat Chazz, który w szpitalu wyrzucił Lesterowi, co o nim naprawdę myśli. Lester w zemście i bez żadnych wyrzutów sumienia podrzuca do garażu Chazza zakrwawiony młotek, bieliznę i zdjęcie swojej żony, sugerujące, że mieli romans. Następnie schował jeden z pistoletów Chazza do plecaka jego synka. Zaalarmowana przez szkołę policja przyjeżdża do domu Chazza, gdzie podczas rewizji znajduje obciążające go dowody. Lester triumfuje - nie tylko po raz kolejny wszystkich oszukał, ale również dał nauczkę bratu. Tymczasem Molly Solverson (Allison Tolman) leży w szpitalu, gdzie dochodzi do siebie po strzelaninie, do jakiej doszło w zamieci śnieżnej. Policjantka miała na muszce Lorne'a Malvo (Billy Bob Thornton), gdy przez przypadek spanikowany Gus strzelił do niej. Molly cudem udało się przeżyć. Leżąc w szpitalu pracuje nad sprawą, nie wiedząc jeszcze, że Bill ma już swojego podejrzanego. Tymczasem Malvo jedzie do Reno, gdzie wypytuje szefa o gangsterów z Fargo, którzy na niego czyhali.

Nagrodzony 3 statuetkami Emmy 2014 "Fargo" to miniserial nawiązujący do głośnego filmu z 1996 roku w reżyserii braci COEN ("Big Lebowski", "To nie jest kraj dla starych ludzi", "Tajne przez poufne"), nie jest bezpośrednią kontynuacją fabuły filmu, ale rozgrywa się w podobnym miasteczku, w którym pojawiają się podobne postaci - stąd m.in. zbieżność tytułów. Produkcja, nad którą również czuwali Coenowie, to świetnie skonstruowany scenariusz, kryminalna intryga, nietuzinkowe poczucie humoru oraz rewelacyjne kreacje aktorskie. Na pierwszym planie błyszczą nominowani do Emmy Martin Freeman (serial "Sherlock", "Hobbit", "Autostopem przez galaktykę") oraz Billy Bob Thornton ("Zły Mikołaj", "Człowiek, którego nie było", "To właśnie miłość"), który do telewizji powrócił po prawie 20-letniej przerwie. Widzowie zobaczą też Boba Odenkirka, czyli prawnika Saula Goodmana z serialu "Breaking Bad" oraz Allison Tolman, która rolą policjantki Molly Solverson przyćmiła, zdaniem wielu, Frances McDormand z oryginału. Pierwszy sezon "Fargo" składa się z 10 odcinków i jest odrębną, zamkniętą całością.

Gdy amerykańska stacja FX ogłosiła, że nakręci miniserial nawiązujący do filmu braci Coenów, pojawiło się wiele wątpliwości - czy produkcja dorówna oscarowemu pierwowzorowi i czy ktoś będzie w stanie lepiej zagrać postaci niż William H. Macy, Steve Buscemi i Frances McDormand. Scenarzysta Noah Hawley nie tylko nie zawiódł widzów - za to stworzył wyjątkową opowieść, która wciąga od pierwszej minuty, by w najmniej oczekiwanym momencie wstrząsnąć widzem.

ODCINKI

Fargo
Fargo odc. 1
Fargo odc. 2
Fargo odc. 3
Fargo odc. 4
Fargo odc. 5
Fargo odc. 6
Fargo odc. 8
Fargo odc. 9
Fargo odc. 10
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...