Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. FLASH GORDON

FLASH GORDON


sciente-fiction, USA, 1980, 110 min.
reżyseria: Mike Hodges
obsada: Max von Sydow, Melody Anderson, Ornella Muti, Sam J. Jones, Timothy Dalton, Topol
Premiera w Ale kino+: 6.07.1999 r.
3.00
343
3 głosy | 893 miejsce w rankingu

Ming (M.von Sydow) zły władca planety Mongo, znudzony życiem we Wszechświecie postanawia zniszczyć Ziemię.

Po huraganach i trzęsieniach ziemi sprawia całkowite zaćmienie Słońca. Dr Hans Żarkov (Topol), naukowiec z NASA, od dawna przepowiadał możliwość ataku obcego mocarstwa na Ziemię, niestety władze lekceważyły sobie jego przewidywania. Zarkov, Flash Gordon (S.Jones) i piękna Dale Arden (M.Anderson) wyruszają na ratunek Ziemi. Ich rakieta zostaje magnetycznie sprowadzona na planetę Mongo gdzie dostają się w ręce bezwzględnego Minga.

"Flash Gordon" należy do gatunku "space opera" wymyślonego przez Edgara Rice Burroughs, Hugo Gernsback i innych twórców o nieograniczonej wyobraźni. Świetna aktorska obsada i równie dobra muzyka zespołu Queen podkreślają tylko niewątpliwe walory tego fabularyzowanego komiksu.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...