Ale kino+
alekino+
Film. Flashdance

Flashdance


dramat, USA, 1983, 105 min.
reżyseria: Adrian Lyne
obsada: Jennifer Beals, Lilia Skala, Michael Nouri
Premiera w Ale kino+: 10.06.2019 r.
343
Flashdance

Kultowy film muzyczny nagrodzony w 1984 roku Oscarem® za najlepszą piosenkę - ponadczasowy przebój "Flashdance... What a Feeling" w wykonaniu Irene Cary. Mieszkająca w Pittsburghu Alex pracuje jako spawaczka i tancerka egzotyczna. Dziewczyna marzy o dostaniu się do szkoły baletowej i rozpoczęciu kariery artystki.

Osiemnastoletnia Alex za dnia pracuje w hucie w Pittsburghu jako spawaczka, w nocy dorabia jako tancerka w barze. W życiu dąży przede wszystkim do spełnienia wielkiego marzenia - dziewczyna pragnie zostać profesjonalną tancerką. Przyjaciółka Alex, Hanna, ze wszystkich sił stara się pomóc jej w osiągnięciu celu. Wkrótce dzięki zakochanemu w Alex szefowi Hanny, dziewczyna otrzymuje szansę rozpoczęcia nauki w szkole baletowej.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...