Ale kino+
alekino+
Film. Fleming odc. 1

Fleming odc. 1


miniserial, Wlk. Brytania, 2014, 4 x 60 min.
reżyseria: Mat Whitecross
obsada: Dominic Cooper, Lara Pulver, Rupert Evans, Samuel West
Premiera w Ale kino+: 20.06.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 82 miejsce w rankingu
Fleming odc. 1

Trzymająca w napięciu prawdziwa historia Iana Fleminga - człowieka, który stworzył najsłynniejszego szpiega wszech czasów, Jamesa Bonda.

Londyn, rok 1939. Ian Fleming to nieodpowiedzialny lekkoduch, żyjący w cieniu swojej rodziny: nieżyjącego już ojca, bohatera I wojny światowej, odnoszącego sukcesy literackie brata i despotycznej matki. Skazany na nudną pracę i postrzegany jako rozczarowanie, Ian wciąż marzy o tym, aby być niezwykłym mężczyzną - bohaterem, kochankiem, łamaczem damskich serc... Kiedy wybucha II wojna światowa, Ian niespodziewanie widzi dla siebie szansę. Aby udowodnić wszystkim swoją wartość, zatrudnia się w Biurze Wywiadu Marynarki Wojennej. Na początku traktuje nową pracę jako wyzwanie i wielką przygodę. Kiedy jednak zdaje sobie sprawę, jakie konsekwencje i wyzwania niesie ze sobą wojna, odkrywa, co tak naprawdę jest potrzebne, aby stać się prawdziwym mężczyzną i bohaterem. Biorąc udział w niezwykłych i niebezpiecznych misjach ryzykuje swoje życie. Ale czy odważy się kiedykolwiek zaryzykować uczucia?

"Fleming" to pełna humoru, wybuchowej akcji i romansów fascynująca historia człowieka, którego przygody stały się inspiracją do powołania jednego z najpopularniejszych szpiegów wszech czasów - Jamesa Bonda. Zdjęcia do serialu kręcone były w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i na Jamajce. W tytułową rolę wciela się Dominic Cooper, znany z takich filmów, jak "Mój tydzień z Marilyn", "Księżna", "Mamma mia!" czy "Captain America: Pierwsze starcie". Partnerują mu m.in. Lara Pulver ("Sherlock", "Demony da Vinci", "Czysta krew") i Annabelle Wallis ("Peaky Blinders", "Tudorowie").
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...