Ale kino+
alekino+
Film. FORT SAGANNE

FORT SAGANNE

Fort Saganne
obyczajowy, Francja, 1984, 174 min.
reżyseria: Alain Corneau
obsada: Catherine Deneuve, Gerard Depardieu, Gérard Depardieu, Philippe Noiret, Robin Renucci, Sophie Marceau
Premiera w Ale kino+: 23.12.1999 r.
5.00
343
15 głosy | 197 miejsce w rankingu

Charles Saganne (G.Depardieu), syn rolnika, jest świeżo mianowanym oficerem. Znudzony życiem w koszarach wyrusza do Afryki gdzie ma za zadanie bronić francuskiego fortu na Saharze.

Tam poznaje piękną dziewczynę, Madeleine de Sainte-Ilette (S.Marceau), w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Ich idylla zostaje przerwana wybuchem kolejnych walk w południowej Saharze, w których Charles bierze udział pod dowództwem pułkownika Dudreuilh (Ph.Noiret). Jego bohaterstwo i poświęcenie zostaje docenione przez przełożonych, którzy wysyłają go w misji specjalnej do Paryża. Podczas swej krótkiej bytności w stolicy Charles poznaje i nawiązuje romans ze słynną pisarką Louise Tissot (C.Deneuve). Po powrocie na Saharę Charles decyduje się na poślubienie Madeleine.

Fort Saganne został nakręcony na podstawie słynnej powieści Louisa Gardela opowiadającej o życiu jego dziadka, oficera francuskiej armii.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...