Ale kino+
alekino+
Film. Fortepian

Fortepian

The Piano
dramat, Australia/Nowa Zelandia, 1993, 121 min.
reżyseria: Jane Campion
obsada: Anna Paquin, Harvey Keitel, Holly Hunter, Sam Neill
Premiera w Ale kino+: 16.05.2016 r.
5.00
343
15 głosy | 10 miejsce w rankingu
Fortepian
1
2

Jeden z najwybitniejszych filmów w dziejach światowej kinematografii, na który składają się świetne zdjęcia, zapadająca w pamięć muzyka oraz doskonałe kreacje aktorskie.

Akcja rozgrywa się w połowie XIX wieku. Młoda Brytyjka (Holly Hunter), wraz z 9-letnią córką (Anna Paquin), przybywa do Nowej Zelandii, aby poślubić nieznanego sobie Stewarta (Sam Neill).

Ada McGrath jest niemową, a najważniejszym dla niej narzędziem ekspresji jest fortepian. Mąż jednak odmawia transportu instrumentu przez dziką dżunglę i zostawia go na plaży. Jego właścicielem staje się farmer-analfabeta George Baines (Harvey Keitel). Proponuje Adzie osobliwy układ: w zamian za lekcje muzyki udostępni jej fortepian. Wkrótce pomiędzy uczniem a nauczycielką rodzi się wielka, namiętna miłość.

Film nowozelandzkiej reżyserki zdobył wiele nagród m.in. Złotą Palmę w Cannes oraz Oscary za scenariusz i główną rolę kobiecą.
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...