Ale kino+
KINO MÓWI
Film. Frost/Nixon

Frost/Nixon


dramat, USA, 2008, 117 min.
reżyseria: Ron Howard
obsada: Andy Milder, Frank Langella, Kate Jennings Grant, Kevin Bacon, Matthew Macfadyen, Michael Sheen, Oliver Platt, Rebecca Hall, Sam Rockwell, Toby Jones
Premiera w Ale kino+: 20.08.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 74 miejsce w rankingu
Frost/Nixon
© Universal

Historia pasjonującego medialnego pojedynku między byłym prezydentem USA a znanym brytyjskim dziennikarzem. Deszcz prestiżowych wyróżnień, w tym 5 nominacji do Oscara.

Rok 1977. Producentom telewizyjnym udaje się namówić na cykl wywiadów byłego prezydenta USA, Richarda Nixona (nominowany za tę rolę do Oscara i Złotego Globu Frank Langella). Rozmowy prowadzi brytyjski dziennikarz, David Frost (Michael Sheen). Obaj mężczyźni doskonale wiedzą, że gra toczy się o wysoką stawkę. Dla Nixona program jest nie tylko okazją do zarobienia dodatkowych pieniędzy, ale przede wszystkim szansą powrotu do polityki po głośnej aferze Watergate, której skutkiem było jego odejście z Białego Domu. David Frost chce pozbyć się etykiety specjalisty od rozrywki, która przylgnęła do niego w ostatnich latach. Który z rozmówców zwycięży w słownym pojedynku i osiągnie swój cel?

Debata Frost/Nixon zgromadziła przed telewizorami miliony Amerykanów i była jednym z najważniejszych wydarzeń medialnych lat siedemdziesiątych. Nominowany do pięciu Oscarów i pięciu Złotych Globów (w tym dla najlepszego filmu, reżysera i odtwórcy głównej roli męskiej oraz za najlepszy scenariusz adaptowany) obraz znakomicie oddaje jej nastrój i emocje towarzyszące emisji. Przede wszystkim jednak film jest aktorskim popisem Franka Langelli ("Drakula", "Superman: Powrót", "Good Night and Good Luck") i Michaela Sheena ("Gladiator", "Królowa", film TV "Władcy świata"), którzy pod okiem doświadczonego i niezwykle wszechstronnego RONA HOWARDA ("Apollo 13", "Piękny umysł" - dwa Oscary, "Kod da Vinci") stworzyli fenomenalne, psychologicznie wiarygodne kreacje. Scenariusz do tej znakomitej produkcji napisał, na podstawie własnej sztuki, wybitny brytyjski scenarzysta - Peter Morgan ("Królowa" - nominacja do Oscara, "Ostatni król Szkocji", "Medium"). Nominowaną do Złotego Globu muzykę skomponował laureat Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za "Króla Lwa", Hans Zimmer (także: "Gladiator", "Mroczny rycerz", "Incepcja").
SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.