Ale kino+
alekino+
Film. Gangster

Gangster

Lawless
dramat/kryminał, USA, 2012, 130 min. 16
reżyseria: John Hillcoat
obsada: Gary Oldman, Guy Pearce, Jason Clarke, Jessica Chastain, Mia Wasikowska, Shia LaBeouf, Tom Hardy
Premiera w Ale kino+: 13.04.2019 r.
5.00
343
5 głosy | 48 miejsce w rankingu
Najbliższe emisje:
22:15
sobota22 czerwca
Przypominajka
Gangster

Oparta na faktach opowieść o braciach Bondurant, którzy w czasach prohibicji na południu Stanów produkowali nielegalnie alkohol. Film na podstawie scenariusza i z muzyką Nicka Cave'a w reżyserii Johna Hillcoata. W obsadzie: Tom Hardy, Shia LaBeouf, Guy Pearce, Jason Clarke, Mia Wasikowska, Jessica Chastain, Gary Oldman.

Rok 1931, Franklin County w stanie Wirginia. Bracia Bondurant - Jack (Shia LaBeouf), Forrest (Tom Hardy) i Howard (Jason Clarke) - prowadzą miejscowy bar, ale zarabiają - podobnie jak wszyscy w okolicy - na nielegalnej produkcji alkoholu. Są powszechnie znani ze swej odwagi i nieustępliwości. Jak głoszą opowieści krążące po okolicy, bracia są wręcz nieśmiertelni. Interes idzie dobrze, dopóki z Chicago nie przybywa agent Charlie Rakes (Guy Pearce), który wprowadza dla wszystkich producentów alkoholu wysokie łapówki. Bracia Bondurant nie uznają jego propozycji nie do odrzucenia i jako jedyni odmawiają. Między nimi i sadystycznym szeryfem wybucha krwawa wojna.

"Gangster" to oparta na faktach opowieść o braciach Bondurant, którzy w czasach prohibicji na południu Stanów produkowali nielegalnie alkohol. Podstawą do nakręcenia filmu stała się powieść "The Wettest County in the World", w której Matt Bondurant połączył fakty o swojej rodzinie z literacką fikcją. - Nie miałem zbyt wielu potwierdzonych informacji, więc na bazie kilku udokumentowanych wydarzeń stworzyłem szkielet nowej historii, używając do wypełnienia reszty własnej wiedzy o braciach oraz posiadanych zdjęć i archiwaliów - mówił autor. Książka zainteresowała uznanego australijskiego reżysera JOHNA HILLCOATA ("Propozycja", "Droga"), który zaprosił do współpracy starego przyjaciela Nicka Cave'a (Cave napisał wcześniej scenariusz i muzykę do "Propozycji"). Klimat Wirginii lat 30. znakomicie buduje muzyka zespołu The Bootlegers, który stworzyli na potrzeby sesji nagraniowej m.in. Nick Cave, Warren Ellis, Mark Lanegan i Ralph Stanley. Cave i Ellis grają razem od ponad 17 lat, najpierw w The Bad Seeds, później w Grinderman oraz Dirty Three. Napisali muzykę do m.in. "Propozycji" Johna Hillcoata, "Zabójstwa Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda" Andrew Dominika, "Dias de Gracia" Everendo Valerio Gouta oraz "West of Memphis" Amy Berg.- To, co Nick tworzy jako muzyk, zawsze uzupełnia narrację filmu, a wszystko, co pisze, ma unikalny rytm, który podkreśla wszystkie aspekty produkcji - zachwalał kolegę Hillcoat. Do głównych ról zatrudniono utalentowanych aktorów młodego pokolenia (Shia LaBeouf, Tom Hardy, Jessica Chastain, Jason Clarke, Mia Wasikowska), wspierając ich dwójką doświadczonych i charakterystycznych aktorów (Guy Pearce, Gary Oldman). Film został walczył o Złotą Palmę na festiwalu w Cannes.


ALE KINO+ POLECA

15.55
CZWARTEK20 czerwca
Romeo i Julia
Romeo i Julia

W mieście Verona Beach rywalizują o palmę pierwszeństwa dwa gangi związane z…

18.20
CZWARTEK20 czerwca
Zmiana pasa
Zmiana pasa

Na jednej z zatłoczonych ulic Nowego Jorku dochodzi do niegroźnej kolizji. Jej…

20.10
CZWARTEK20 czerwca
Władcy świata
Władcy świata

Tony Blair na korepetycjach u Billa Clintona. Fascynujące kulisy politycznej kuchni…SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.