Ale kino+
alekino+
Film. GEORGIA

GEORGIA


obyczajowy, USA, 1995, 113 min.
reżyseria: Ulu Grosbard
obsada: Jennifer Jason Leigh, Mare Winningham, Ted Levine
Premiera w Ale kino+: 23.11.2000 r.
343

Sadie (Jennifer Jason Leigh) ze wszystkich sił pragnie być piosenkarką. Daje koncerty w tanich klubach, jednak upragniony sukces nie nadchodzi.

Kiedy problemy z własnym życiem, zwłaszcza z narkotykami i alkoholem, zaczynają ją przerastać, Sadie zwraca się o pomoc do starszej siostry, Georgii ( Mare Winningham). Georgia reprezentuje to wszystko, czego Sadie brakuje. Jest popularną piosenkarką country oraz szczęśliwą żoną i matką. Pojawienie się ekscentrycznej Sadie w poukładanym domu starszej siostry burzy spokój rodziny.

CIEKAWOSTKI: Scenariusz napisała Barbara Turner, matka Jennifer Jason Leigh.

CIEKAWOSTKI: Nominacja do Oskara dla Mare Winningham za rolę Georgii.

CIEKAWOSTKI: Nagroda Nowojorskich Krytyków dla Jennifer Jason Leigh.

CIEKAWOSTKI: Najgłośniejsze filmy Jennifer Jason Leigh: "Na skróty" Altmana(1993), "Hudsucker Proxy" braci Cohen (1994), "Plac Waszyngtona" Agnieszki Holland(1997).
SERIALE

Alex. Brudny glina 2

Świat Alexa się całkowicie rozpadł. Zapłacił wysoką cenę za uratowanie syna przed mafią, opuściła go żona oraz siedzi w więzieniu za zabicie policjanta. Jak potoczą się dalsze losy byłego policjanta? Przetrwanie w więzieniu o zaostrzonym rygorze nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli wszyscy wiedzą, że w poprzednim życiu byłeś gliną...


Purpurowe rzeki

Serial na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe Grangé, który brał czynny udział w tworzeniu ekranizacji. Wciągający thriller przedstawiający makabryczny świat pełen straszliwych zbrodni i wstrząsających rytuałów. Detektyw Pierre Niémans i jego nowa partnerka Camille Delauney prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych zbrodni...