Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Głębokie błękitne morze

Głębokie błękitne morze

The Deep Blue See
melodramt, USA/Wlk. Brytania, 2011, 98 min.
reżyseria: Terence Davies
obsada: Rachel Weisz, Simon Russell Beale, Tom Hiddleston
Premiera w Ale kino+: 4.02.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 74 miejsce w rankingu
Głębokie błękitne morze

Nominowany do Złotej Muszli na MFF San Sebastian w 2011 roku melodramat w reżyserii Terence'a Davisa. W roli głównej występuje Rachel Weisz, nominowana za swoją kreację do Złotego Globu.

Rok 1950. Hester Collyer (Rachel Weisz), żona sędziego Sądu Najwyższego, Sir Williama Collyera, wdaje się w płomienny romans z Freddie'em Page'em - młodym i przystojnym byłym pilotem RAF-u, którym targają mroczne wspomnienia II wojny światowej. Freddie rozbija spokojne życie Hester, rozbudzając w niej namiętność i seksualność - uczucia, których nie zaznała u boku spokojnego acz nudnego i dużo starszego męża. Film rozpoczyna się w momencie, gdy Hester próbuje popełnić samobójstwo. Po nieudanej próbie kobieta zamyka się w mieszkaniu i sięga pamięcią do przeszłości, wspominając swoje stabilne małżeństwo i romans, który sprawił, że stała się inną osobą.

Film jest adaptacją sztuki z 1952 roku autorstwa Terence'a Rattigana i remake'em filmu z 1955 o tym samym tytule.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...