Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Główny podejrzany: Fajny facet, ale martwy

Główny podejrzany: Fajny facet, ale martwy

Prime Suspect: Great Guy, Yet Dead
serial kryminalny, USA, 2011, 41 min.
reżyseria: Jonas Pate
obsada: Aidan Quinn, Brian F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Kirk Acevedo, Maria Bello
Premiera w Ale kino+: 3.02.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 80 miejsce w rankingu
Główny podejrzany: Fajny facet, ale martwy

W kolejnym odcinku serialu "Główny podejrzany" pt. "Fajny facet, ale martwy" Jane Timoney bez ogródek okazuje nieufność żonie zamordowanego inwestora giełdowego. W roli głównej świetna Maria Bello.

Stosunki Jane (Maria Bello) oraz Tricii (Lena Georgas), byłej żony jej chłopaka - Matta (Kenny Johnson), nie są najlepsze. Jane jest wściekła, gdy Tricia, w mało zawoalowany sposób informuje ją, że nie jest zaproszona na planowane rodzinne przyjęcie. Frustrację pogłębia jeszcze, wciąż dokuczający policjantce syndrom odstawienia nikotyny. Do brutalnej rzeczywistości przywołuje ją praca. Ofiarą morderstwa pada Anthony Giordano, bajecznie bogaty i prowadzący intensywne życie towarzyskie, inwestor giełdowy. Podejrzenia Jane od razu budzi żona ofiary, Louise (Joelle Carter), która nie pamięta żadnych szczegółów napadu. Tymczasem detektyw Evrard Velerio (Damon Gupton) przesłuchuje siostrę ofiary.

Szefem wydziału zabójstw, w którym energicznie działa detektyw Jane Timoney, jest Kevin Sweeney, czyli Aidan Quinn. Ten aktor irlandzkiego pochodzenia - z wykształcenia dekarz - dość szybko wyrobił sobie mocną pozycję w filmowym świecie. Debiutował niemal trzy dekady temu filmem "Na oślep" w reżyserii Jamesa Foleya, reżysera nominowanego do Oscara "Glengarry Glen Ross". Przełomem w karierze okazał się film z 1985 r. "Rozpaczliwie szukając Susan", w którym zagrał u boku Rosanny Arquette i Madonny. Dziś aktor wybiera oferty zróżnicowane; z jednej strony są to spore amerykańskie produkcje w rodzaju "Wichrów namiętności", czy "Dziewięciu kobiet", z drugiej to interesujące i bardziej niezależne obrazy jak "Benny i Joon" z Johnnym Deppem. Z pewnością też na sercu leżą mu dzieje ojczyzny przodków; zagrał w co najmniej kilku filmach dotykających trudnej historii Irlandii jak "Michael Collins", czy "Szkoła dla łobuzów".

Aktor pochodzi z utalentowanej filmowo rodziny. Oprócz Aidana największy sukces osiągnął jego brat Declan, uznany operator, autor zdjęć między innymi do kilku filmów Miry Nair, kultowego "Zostawić Las Vegas", czy doskonałego "Śniadania na Plutonie" Neila Jordana. Także siostra Marian i drugi brat Paul są obecni w filmowym świecie, zajmując się zarówno aktorstwem jak i reżyserią.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Główny podejrzany
Główny podejrzany: Pilot
Główny podejrzany: Mięsożerna owca
Główny podejrzany: Zołza
Główny podejrzany: W rozsypce
Główny podejrzany: Żałuję kilku rzeczy
Główny podejrzany: Wstyd
Główny podejrzany: Środowe dziecko
Główny podejrzany: Boska mozaika
Główny podejrzany: Pod wodą
Główny podejrzany: Wielki mur milczenia
Główny podejrzany: Słońce zgasło
Główny podejrzany: Skazani na siebie
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...