Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Główny podejrzany: Mięsożerna owca

Główny podejrzany: Mięsożerna owca

Prime Suspect: Carnivorous Sheep
serial kryminalny, USA, 2011, 41 min.
reżyseria: Jonas Pate
obsada: Aidan Quinn, Brian F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Kirk Acevedo, Maria Bello
Premiera w Ale kino+: 27.01.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 171 miejsce w rankingu
Główny podejrzany: Mięsożerna owca

Porwanie małej dziewczynki oznacza dla nowojorskiego wydziału zabójstw czas wytężonej pracy pod presją czasu. Detektyw Jane Timoney czyli nominowana do dwóch Złotych Globów Maria Bello oraz znany z roli w świetnym "Oz" Kirk Acevedo, rozpoczynają poszukiwania.

Ten dzień nie zaczął się dobrze. Nie dość, że skończyła się guma nikotynowa, to zamiast spokojnie spędzić dzień na posterunku, detektyw Jane Timoney (Maria Bello) zostaje wezwana na miejsce zbrodni. Ktoś włamał się do apartamentu właścicielki galerii, Allison Burton, udusił ją poduszką i porwał jej trzyletnią córkę, Hannę. Głównym podejrzanym staje się były mąż, Jason Healy (Steve Cell). Detektyw Duffy (Brían F. O'Byrne) próbuje odsunąć Timoney od śledztwa, twierdząc, że ta trafiła do prestiżowego wydziału zabójstw dzięki znajomościom. Sierżant Sweeney (Aidan Quinn) w telewizyjnym wystąpieniu apeluje do porywaczy o powrót małej Hanny. A detektyw Calderon (Kirk Acevedo) wspomaga Jane, przeszukując bazy znanych policji pedofilów.

Do roli Luisito Calderona, jednego z detektywów, którzy dość szybko akceptują obecność Jane Timoney w wydziale zabójstw i nie kwestionują jej kompetencji, zaangażowano rodowitego nowojorczyka, Kirka Acevedo. Jego filmografia zawiera głównie role twardych mężczyzn, do czego predestynują aktora warunki fizyczne, ale i dotychczasowe doświadczenie. Po ukończeniu studiów aktorskich w Purchase College na nowojorskim uniwersytecie stanowym, Acevedo spróbował sił w castingu do produkowanego przez Barry'ego Levinsona serialu "Oz". Świetna rola Miguela Alvareza, szalonego przywódcy gangu przyniosła mu popularność i otworzyła wiele drzwi, a "Oz" nominowano do dwóch nagród Primetime Emmy. Acevedo ma szczęście do dobrych seriali: wystąpił także w nagrodzonej Złotym Globem i produkowanej przez Stevena Spielberga "Kompanii braci" oraz stworzonym przez telewizyjnego spin doctora, J.J. Abramsa, "Fringe: Na granicy światów". Z kolei pierwszym ważnym występem na wielkim ekranie była rola u boku Seana Penna i Nicka Noltego w "Cienkiej czerwonej linii" Terrence'a Malicka, zdobywcy Złotej Palmy w Cannes za monumentalne "Drzewo życia".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Główny podejrzany
Główny podejrzany: Pilot
Główny podejrzany: Fajny facet, ale martwy
Główny podejrzany: Zołza
Główny podejrzany: W rozsypce
Główny podejrzany: Żałuję kilku rzeczy
Główny podejrzany: Wstyd
Główny podejrzany: Środowe dziecko
Główny podejrzany: Boska mozaika
Główny podejrzany: Pod wodą
Główny podejrzany: Wielki mur milczenia
Główny podejrzany: Słońce zgasło
Główny podejrzany: Skazani na siebie
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...