Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Główny podejrzany: Pilot

Główny podejrzany: Pilot

Prime Suspect: Pilot
serial kryminalny, USA, 2011, 41 min.
reżyseria: Peter Berg
obsada: Brian F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Kirk Acevedo, Maria Bello
Premiera w Ale kino+: 27.01.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 172 miejsce w rankingu
Główny podejrzany: Pilot

Dwukrotnie nominowana do Złotych Globów Maria Bello jako twarda detektyw Jane Timoney, w "Głównym podejrzanym", doskonałym remake'u brytyjskiego przeboju.

Pierwsze dni detektyw Jane Timoney (Maria Bello) w nowojorskim wydziale zabójstw nie są łatwe. Posterunek opanowany jest przez samych mężczyzn - starych policyjnych wyjadaczy, którzy nie szczędzą kąśliwych komentarzy, nie mają także skrupułów, by przejmować śledztwa nowej koleżanki. Gdy jednak, detektyw prowadzący sprawę brutalnego morderstwa i gwałtu na matce kilkuletniego chłopca umrze, szef wydziału, Kevin Sweeney (Aidan Qiunn) przydzieli sprawę Timoney. A ta wreszcie będzie mogła pokazać, co potrafi oraz czego nauczyła się podczas lat służby w obyczajówce.

"Główny podejrzany" to remake brytyjskiego filmu telewizyjnego, w którym główną, kobiecą rolę wcieliła się Helen Mirren. Nad wersją amerykańską pieczę objęła Alexandra Cunningham producentka i scenarzystka znana z pracy nad bijącymi rekordy popularności "Gotowymi na wszystko". Grupa twórców, wraz z Cunningham otrzymała za ten serial nominację do prestiżowej Primetime Emmy. Rok później producentka została nominowana do nagrody Writers Guild of America za inny, niezwykle wysoko oceniany serial "Rzym".

Trudne zadanie zastąpienia Helen Mirren powierzono Marii Bello. Amerykańska aktorka o włosko-polskich korzeniach wcale nie planowała kariery aktorskiej. Podczas wystąpień często przywołuje anegdotę o tym, jak podczas studiów politologicznych przypadkiem trafiła na fakultet z aktorstwa. Kiedy poczuła, że to właśnie jest to, czym chciałaby się zajmować, odczuła niepokój. Miała przeświadczenie, że musiałaby porzucić kwestie ochrony praw kobiet, które były - i są - dla niej niezmiernie ważne. Zwróciła się więc o radę do swojego przyjaciela, księdza, który powiedział: "najlepiej służysz, robiąc to, co kochasz". Po rolach w serialach "Pan i pani Smith" oraz "Ostry dyżur", zaczęła pojawiać się w coraz bardziej wymagających projektach jak "Cooler" Kramera, czy "Historia przemocy" Cronenberga (za obie role otrzymała nominację do Złotego Globu). Ostatnio wystąpiła w ciekawym obrazie "W firmie", gdzie wcieliła się w postać szefowej działu kadr, która bez skrupułów zwalnia pracowników. Jednocześnie z zadaniami aktorskimi, Bello intensywnie działa na polu pomocy humanitarnej. Angażuje się w pomoc między innymi Darfurowi oraz Haiti. Prowadzi także blog poświęcony trudnej sytuacji na wyspie.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Główny podejrzany
Główny podejrzany: Mięsożerna owca
Główny podejrzany: Fajny facet, ale martwy
Główny podejrzany: Zołza
Główny podejrzany: W rozsypce
Główny podejrzany: Żałuję kilku rzeczy
Główny podejrzany: Wstyd
Główny podejrzany: Środowe dziecko
Główny podejrzany: Boska mozaika
Główny podejrzany: Pod wodą
Główny podejrzany: Wielki mur milczenia
Główny podejrzany: Słońce zgasło
Główny podejrzany: Skazani na siebie
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...