Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Główny podejrzany: Pod wodą

Główny podejrzany: Pod wodą

Prime Suspect: Underwater
serial kryminalny, USA, 2011, 41 min.
reżyseria: Stephen Williams
obsada: Aidan Quinn, Brian F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Kirk Acevedo, Maria Bello
Premiera w Ale kino+: 24.02.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 75 miejsce w rankingu
Główny podejrzany: Pod wodą

Rodzinna wyprawa do pulsującego życiem Nowego Jorku zostaje brutalnie przerwana krwawą zbrodnią. W roli detektywa Augiego Blando, występuje znany z "Krucjaty Bourne'a", Tim Griffin.

To miała być sielska, rodzinna wycieczka; Rick i Molly, mimo trudności finansowych, zabrali córkę, Amandę do Nowego Jorku, by mogła po raz pierwszy w życiu zobaczyć Broadwayowskie przedstawienie. Jednak w hotelowym pokoju oboje rodziców pada ofiarą krwawego morderstwa, a jedynym świadkiem ich śmierci jest właśnie, Amanda, która od czasu traumatycznego doświadczenia, przestaje mówić. Nie chce rozmawiać ani z Jane Timoney (Maria Bello) ani z detektywem Duffym (Brían F. O'Byrne), ani z policyjnym psychologiem. Najbliższą rodziną osieroconego dziecka jest mieszkająca na prowincji siostra jej matki. Porucznik Sweeney (Aidan Quinn) wyznacza Jane i Duffy'ego, by odwieźli Amandę do domu ciotki. Tymczasem, w Nowym Jorku detektywi Augie Blando (Tim Griffin), Calderon (Kirk Acevedo) i Velerio (Damon Gupton) analizują zebrane tropy.

Jednym ze stałych współpracowników detektyw Jane Timoney, jest Augie Blando. Dość obcesowy, pozwalający sobie na infantylne żarty Blando to jednocześnie sprawny profesjonalista, który umie wykorzystać umiejętności i znajomości z poprzedniej pracy, w wydziale narkotykowym. Wizerunek rozrabiaki nie do końca pasuje do odtwarzającego tą rolę absolwenta filozofii politycznej oraz literatury angielskiej, Tima Griffina. Aktorska przygoda Amerykanina rozpoczęła się wcześnie; zauważony podczas szkolnego przedstawienia, był angażowany do występów w spektaklach teatralnych i reklamówkach. Kariera rozwinęła się na dobre za czasów studiów na University of Vermont, wtedy to Griffin pojawił się u boku Bena Afflecka, w serialu "Against the Grain" oraz w roli autystycznego Richiego w, znanym także w Polsce, serialu "Ich pięcioro", tym samym, który uchylił drzwi Hollywood późniejszemu gwiazdorowi "Lost", Matthew Foxowi. Fani serialu "Chirurdzy" z pewnością kojarzą Griffina z roli Ronny'ego O'Malley'a, brata George'a. W na dużym ekranie aktor zaistniał w drugiej części popisowej trylogii Matta Damona, "Krucjata Bourne'a". Ostatnio, Griffin zagrał jedną z głównych ról w dobrze przyjętym horrorze "Kolekcjoner".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Główny podejrzany
Główny podejrzany: Pilot
Główny podejrzany: Mięsożerna owca
Główny podejrzany: Fajny facet, ale martwy
Główny podejrzany: Zołza
Główny podejrzany: W rozsypce
Główny podejrzany: Żałuję kilku rzeczy
Główny podejrzany: Wstyd
Główny podejrzany: Środowe dziecko
Główny podejrzany: Boska mozaika
Główny podejrzany: Wielki mur milczenia
Główny podejrzany: Słońce zgasło
Główny podejrzany: Skazani na siebie
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...