Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Główny podejrzany: Środowe dziecko

Główny podejrzany: Środowe dziecko

Prime Suspect: Wednesday's Child
serial kryminalny, USA, 2011, 41 min.
reżyseria: Jonas Pate
obsada: Aidan Quinn, Brian F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Kirk Acevedo, Maria Bello, Peter Gerety
Premiera w Ale kino+: 17.02.2013 r.
343
Główny podejrzany: Środowe dziecko

W kolejnym odcinku serialu "Główny podejrzany" Maria Bello prowadzi poszukiwania mordercy dziecka. To jeden z najtrudniejszych emocjonalnie przypadków, jaki może trafić się w wymagającym zawodzie policjanta.

Martwego, pięcioletniego Bena Martina znaleziono w przedszkolnej łazience. Śledztwo w sprawie śmierci dziecka to jedna z najtrudniejszych spraw; nawet oddana swojej pracy Jane Timoney (Maria Bello) jest niepocieszona, gdy porucznik Sweeney (Aidan Quinn) zleca jej to zadanie. Dodatkowo policyjna patolog - Iris (Ellen Ratner), stwierdza stanowczo, że obrażenia na ciele dziecka nie mogą być efektem upadku; popełniono morderstwo. Rodzice na wieść o okolicznościach śmierci chłopczyka wpadają w rozpacz. Jane i detektyw Calderon (Kirk Acevedo) przesłuchują panią Minoff (Randee Heller), starszą opiekunkę, której według słów matki bał się Ben. Tymczasem posterunek odwiedza detektyw Carolina Rivera (Elizabeth Rodriguez), która wpadła na trop sprawcy napadu na pub ojca Jane.

W ósmym odcinku serialu "Główny podejrzany" pojawiają się dwie, ciekawe postacie kobiece. Pierwszą z nich i tą, która zadomowi się w serialu na dłużej, jest znana już fanom Jane Timoney, detektyw Carolina Rivera. W roli policjantki specjalizującej się w napadach wystąpiła Elizabeth Rodriguez. Jednym pierwszych, kinowych występów latynoskiej aktorki był epizod w "Desperado". Rodriguez zagrała także między innymi w "Blow", historii amerykańskiego, narkotykowego barona, z Johnnym Deppem i Penelope Cruz w rolach głównych oraz "Miami Vice" Michaela Manna. W Stanach Zjednoczonych Rodriguez znana jest przede wszystkim z roli Carmen Morales w serialowym evergreenie "All my children" nadawanym w telewizji ABC od 1971 roku.

Drugą ze wspomnianych, kobiecych postaci jest pani Minoff, czyli Randee Heller. Urodzona w 1947 r. aktorka ma w przebogatej filmografii mnóstwo ról serialowych oraz garść kinowych. Miejsce w historii popkultury i pamięci fanów kultowego "Karate Kida" zapewniła sobie rolą matki głównego bohatera, Lucille Larusso. Heller wystąpiła także w trzeciej części serii. O jej serialowym profesjonalizmie świadczy natomiast nominacja do Primetime Emmy za występ w odcinku "Mrs Blankenship", bijącej rekordy popularności serii "Mad Men". W 2011 r. kapituła nagrody zauważyła barwną, tytułową kreację Heller jako sekretarki genialnego dyrektora artystycznego, Dona Drapera.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Główny podejrzany
Główny podejrzany: Pilot
Główny podejrzany: Mięsożerna owca
Główny podejrzany: Fajny facet, ale martwy
Główny podejrzany: Zołza
Główny podejrzany: W rozsypce
Główny podejrzany: Żałuję kilku rzeczy
Główny podejrzany: Wstyd
Główny podejrzany: Boska mozaika
Główny podejrzany: Pod wodą
Główny podejrzany: Wielki mur milczenia
Główny podejrzany: Słońce zgasło
Główny podejrzany: Skazani na siebie
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...