Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Główny podejrzany: W rozsypce

Główny podejrzany: W rozsypce

Prime Suspect: Gone To Pieces
serial kryminalny, USA, 2011, 41 min.
reżyseria: Alexandra Cunningham, Ron Fitzgerald
obsada: Aidan Quinn, Brian F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Kirk Acevedo, Maria Bello
Premiera w Ale kino+: 10.02.2013 r.
3.00
343
6 głosy | 92 miejsce w rankingu
Główny podejrzany: W rozsypce

Nie darzący się szczególną sympatią detektywi Reg Duffy i Jane Timoney muszą współpracować dla dobra śledztwa. W roli zastępcy prokuratora okręgowego wystąpił Jay Mohr; komik, stand-upper i biegły parodysta.

Detektyw Reg Duffy (Brían F. O'Byrne) pojawia się na miejscu zbrodni. Samochód potrącił niezidentyfikowanego przechodnia, ślady są pogmatwane, a sprawa wygląda na nierozwiązywalną. Duffy najchętniej by się jej pozbył; proponuje więc jej przejęcie Jane (Maria Bello), która jednak zbyt długo pracuje w policji, by dać złapać się na tak marną przynętę. Spór stanowczo rozwiązuje porucznik Sweeney (Aidan Quinn). Powołując się na motto nowojorskiej policji "Fidelis ad mortem" -"wierny aż do śmierci" - zarządza współpracę dwojga nieprzepadających za sobą detektywów. Jane wykorzysta wiadomości i umiejętności, które nabyła podczas pracy w "obyczajówce". Spotka znajomą z dawnych czasów i będzie musiała wkroczyć w śliskie rejony nowojorskiego, zagłębia pornograficznego. Tymczasem zastępca prokuratora okręgowego, Bullock (Jay Mohr) prosi ją o przysługę.

W roli zastępcy prokuratora okręgowego wystąpił Jay Mohr, znany w Stanach Zjednoczonych komik, stand-upper i prezenter radiowy, który zdobył popularność w latach 90. występami w klasycznym show "Saturday Night Live". Podziw publiczności zaskarbił sobie doskonałymi parodiami Seana Penna i oraz gwiazdy "Łowcy jeleni" w fantastycznym skeczu "Astrolinia Christophera Walkena" ("Christopher Walken'a Psychic Hotline"). Mohr ma na koncie trochę ról kinowych, (m.in. w Oscarowym "Jerrym Maguire" Camerona Crowe'a) i mnóstwo serialowych, między innymi w "Zaklinaczu dusz" z Jennifer Love Hewitt, czy świetnym "Prezydenckim pokerze" Aarona Sorkina, twórcy "Newsroom". Mohr - specjalista od modulowania głosu - występuje też jako "Joe Pesci" w obrazoburczej "Głowie rodziny" Setha MacFarlane'a, tegorocznego gospodarza Oscarowej gali i jednego z nominowanych. Mimo wieloletniego scenicznego doświadczenia Jay Mohr nie ukrywa, że wciąż silnie odczuwa tremę. W wydanej w 2004 roku biografii przyznał się, nawet do związanych z nią ataków paniki.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Główny podejrzany
Główny podejrzany: Pilot
Główny podejrzany: Mięsożerna owca
Główny podejrzany: Fajny facet, ale martwy
Główny podejrzany: Zołza
Główny podejrzany: Żałuję kilku rzeczy
Główny podejrzany: Wstyd
Główny podejrzany: Środowe dziecko
Główny podejrzany: Boska mozaika
Główny podejrzany: Pod wodą
Główny podejrzany: Wielki mur milczenia
Główny podejrzany: Słońce zgasło
Główny podejrzany: Skazani na siebie
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...