Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Główny podejrzany: Wielki mur milczenia

Główny podejrzany: Wielki mur milczenia

Prime Suspect: The Great Wall of Silence
serial kryminalny, USA, 2011, 41 min.
reżyseria: Stephen Williams
obsada: Aidan Quinn, Brian F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Kirk Acevedo, Maria Bello
Premiera w Ale kino+: 3.03.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 76 miejsce w rankingu
Główny podejrzany: Wielki mur milczenia

Śmierć w Chinatown wprowadza bardzo niepożądane w biznesie turystycznym zamieszanie. Nieformalny szef dzielnicy próbuje skłonić świadków do wybudowania "wielkiego muru milczenia" wokół zbrodni.

Anonimowy informator wzywa policję do restauracji w nowojorskim Chinatown. W piwnicy leżą zwłoki przedsiębiorcy, Jamesa Pageta. Policja podejrzewa, że mężczyzna był jednym z gości mieszczącego się w budynku, nielegalnego salonu gry w pokera. Na miejscu zbrodni błyskawicznie pojawia się adwokat nieformalnego szefa dzielnicy, George'a Lina (Ming Lo) i - nim policja zdąży zorientować się, co się dzieje - odstrasza wszystkich świadków. Żona ofiary, Alice (Amy Landecker), w rozmowie z detektywami Jane Timoney (Maria Bello) i Evrardem Velerio (Damon Gupton) przyznaje, że mąż w przeszłości miał problemy z hazardem, całkowicie jednak wyklucza udział w nielegalnej pokerowej rozgrywce. Co ciekawe, nienaruszalności strefy wpływów Lina broni także gruba policyjna ryba, Charlie Bondlow (James Martin Kelly).

Nowojorskie Chinatown, w którym toczy się akcja jedenastego odcinka serialu "Główny podejrzany", to dzielnica o bogatej historii (powstała w połowie XIX w.), miejsce kultowe dzięki niepowtarzalnemu klimatowi, architekturze oraz szczególnej pozycji w popkulturze. Moda na Chinatown okazują się obecnie przekleństwem dla mieszkańców dzielnicy. W związku ze zwiększonym popytem na mieszkania, ceny wynajmu poszybowały w ostatnich latach w górę, zmuszając ich do wyprowadzki. "Chinatown" to zbiorcza nazwa wszystkich dzielnic, w których dominuje ludność pochodzenia azjatyckiego. Aglomeracja nowojorska jest dziś największym skupiskiem ludności chińskiej znajdującym się poza granicami Azji i liczy obecnie około 700 000 mieszkańców.

W odcinku "Wielki mur milczenia" w rolę Alice Paget wciela się Amy Landecker znana między innymi z występu w "Poważnym człowieku" braci Ethana i Joela Coenów.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Główny podejrzany
Główny podejrzany: Pilot
Główny podejrzany: Mięsożerna owca
Główny podejrzany: Fajny facet, ale martwy
Główny podejrzany: Zołza
Główny podejrzany: W rozsypce
Główny podejrzany: Żałuję kilku rzeczy
Główny podejrzany: Wstyd
Główny podejrzany: Środowe dziecko
Główny podejrzany: Boska mozaika
Główny podejrzany: Pod wodą
Główny podejrzany: Słońce zgasło
Główny podejrzany: Skazani na siebie
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...