Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Główny podejrzany: Wstyd

Główny podejrzany: Wstyd

Prime Suspect: Shame
serial kryminalny, USA, 2011, 41 min.
reżyseria: Jonas Pate
obsada: Aidan Quinn, Brian F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Kirk Acevedo, Maria Bello, Peter Gerety
Premiera w Ale kino+: 17.02.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 124 miejsce w rankingu
Główny podejrzany: Wstyd

Prawdziwie niebezpieczna femme fatale atakuje śmiertelnie mężczyzn. Czy policjantom nowojorskiego wydziału zabójstw uda się na czas odnaleźć kobietę, zanim ponownie zabije? W roli ojca, ale i powiernika detektyw Timoney, Peter Gerety, specjalista od ról przedstawicieli prawa.

Martwy Ed Wadsinski, gość targów narzędzi budowlanych, siedzi w hotelowym fotelu. Pierwszą podejrzaną o odurzenie narkotykami ofiary i jej obrabowanie jest rudowłosa prostytutka. Żona zmarłego, Irene Wadsinski (Jodi Harris) ciężko przyjmuje informacje o okolicznościach śmierci męża. Gdy nowojorscy detektywi szukają śladów, detektyw Duffy (Brían F. O'Byrne) ani na chwilę nie zakopuje topora wojennego. Nadal jest przekonany, że Timoney policyjne awanse zawdzięcza poparciu dawnego, wpływowego kochanka. Tymczasem zabójczyni znów atakuje. Tym razem jej ofiarą pada starszy oficer marynarki. Jane skontaktuje się w jego sprawie z dawnym znajomym swojego ojca, Desmonda (Peter Gerety). A detektywi Calderon (Kirk Acevedo) i Blando (Tim Griffin) skorzystają ze znajomości z czasów, gdy pracowali w wydziale narkotykowym.

Jedną z kluczowych postaci pojawiających się serialu "Główny podejrzany" jest ojciec Jane, Desmond Timoney. Nieustanne wsparcie tego byłego policjanta, weterana wojny w Wietnamie, a obecnie właściciela lokalnego pubu, jest dla policjantki nie do przecenienia. Desmond w pełni rozumie nie tylko ogromne zaangażowanie w pracę, ale i konsekwencje, jakie córka ponosi za dawny romans z szefem policji. Do roli ojca pani detektyw zatrudniono Petera Gerety'ego, filmowego i teatralnego weterana, a także speca od ról przedstawicieli prawa. Aktor ma na koncie udział w prawie stu filmach, ale traf chciał, że spora część z nich - być może to kwestia wzbudzającej zaufanie fizjonomii - to role sędziów, policjantów i przedstawicieli innych oficjalnych instytucji. Jedną z kluczowych jest na pewno kreacja sędziego Daniela Phelana w kultowym już serialu "Prawo ulicy", którego kilka odcinków wyreżyserowała Agnieszka Holland. W roli sługi Temidy aktor pojawił się jeszcze w innych docenionych i nagrodzonych Złotymi Globami serialach jak "Żona idealna" z Julianną Marguiles w roli głównej oraz "Prawo i bezprawie". Tymczasem prawnicza passa zdaje się nie kończyć: na 2012 rok zapowiedziana jest premiera najnowszego filmu Stephena Frearsa, "Muhammad Ali's Greatest Fight". Gerety wystąpi tam w roli Williama J. Brennana Jr., sędziego amerykańskiego Sądu Najwyższego - między innymi u boku laureatów Oscara Christophera Plummera oraz Barry'ego Levinsona.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Główny podejrzany
Główny podejrzany: Pilot
Główny podejrzany: Mięsożerna owca
Główny podejrzany: Fajny facet, ale martwy
Główny podejrzany: Zołza
Główny podejrzany: W rozsypce
Główny podejrzany: Żałuję kilku rzeczy
Główny podejrzany: Środowe dziecko
Główny podejrzany: Boska mozaika
Główny podejrzany: Pod wodą
Główny podejrzany: Wielki mur milczenia
Główny podejrzany: Słońce zgasło
Główny podejrzany: Skazani na siebie
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...