Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Główny podejrzany: Żałuję kilku rzeczy

Główny podejrzany: Żałuję kilku rzeczy

Prime Suspect: Regrets, I've Have A Few
serial kryminalny, USA, 2011, 41 min.
reżyseria: Stephen Williams
obsada: Aidan Quinn, Brian F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Kirk Acevedo, Maria Bello
Premiera w Ale kino+: 10.02.2013 r.
343
Główny podejrzany: Żałuję kilku rzeczy

Latynoska dzielnica wrze, a jej mieszkańcy oskarżają policję o bezczynność w sprawie zaginięcia młodej kobiety. W roli dawnego kochanka detektyw Timoney występuje, dwukrotnie nominowany do Primetime Emmy, Peter Berg.

Ciało młodej, latynoskiej dziewczyny znajduje w nowojorskim parku dozorca. Morderca udusił ofiarę, poderżnął jej gardło, a zwłoki przybrał kwiatami. Latynoska dzielnica wrze; krąg znajomych i przyjaciół zmarłej, w tym pyskata przyjaciółka (Emily Rios) i zrozpaczony ojczym, Juno Suroz (Gary Perez) domagają się potwierdzenia tożsamości zamordowanej. Obecna w tłumie wiedźma rzuca klątwę na detektywa Duffy'ego (Brían F. O'Byrne). Gdy śledztwo rusza pełną parą Jane Timoney udaje się przekonać swojego przełożonego, porucznika Sweeney'a (Aidan Quinn), żeby wysłał ekipę poszukiwawczą do parku. Gdy w ostatniej chwili poszukiwania zostają odwołane, wściekła policjantka zwraca się do dawnego znajomego, szefa policji Daniela Costello (Peter Berg).

Wybór odtwórcy roli naczelnika policji, Daniela Costello, z którym swego czasu romansowała Jane Timoney, padł na Petera Berga, człowieka, który zna przemysł filmowy nie tylko od podszewki, ale i z każdej strony kamery oraz scenariuszowego skryptu. Pierwszy kontakt z filmowym światem absolwent teatrologii miał pod koniec lat 80., kiedy to wystąpił w epizodzie serialu "21 Jump Street". Tego samego, który - adekwatnie do nazwy - okazał się trampoliną do kariery dla Johnny'ego Deppa. Dla samego Berga przełomem była rola Buda Millera w docenionej przez krytykę ekranizacji powieści Williama Whartona "W księżycową jasną noc". Ogromną rozpoznawalność zapewniła mu rola doktora Kronka w "Szpitalu Dobrej Nadziei". Mniej więcej w czasie, gdy serialowy Kronk zdobywał popularność, Berg zmienił obszar zainteresowań. W 1998 roku na ekrany weszła wyreżyserowana przez niego debiutancka, czarna komedia "Gorzej być nie może" z Cameron Diaz i Christianem Slaterem w rolach głównych. Od tego czasu Amerykanin zrealizował 13 filmów, w tym inteligentny film akcji "Królestwo" z laureatem Oscara Jamiem Foxxem oraz ironicznego "Hancocka" z ciekawą rolą Willa Smitha. Berg nie poprzestał jednak na reżyserii; od ponad dekady, z powodzeniem zajmuje się produkcją seriali i filmów (jest między innymi jednym z producentów "Głównego podejrzanego"), a także pisaniem scenariuszy. Za pracę przy serialu "Friday Night Lights" dwukrotnie nominowano go do nagrody Primetime Emmy.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Główny podejrzany
Główny podejrzany: Pilot
Główny podejrzany: Mięsożerna owca
Główny podejrzany: Fajny facet, ale martwy
Główny podejrzany: Zołza
Główny podejrzany: W rozsypce
Główny podejrzany: Wstyd
Główny podejrzany: Środowe dziecko
Główny podejrzany: Boska mozaika
Główny podejrzany: Pod wodą
Główny podejrzany: Wielki mur milczenia
Główny podejrzany: Słońce zgasło
Główny podejrzany: Skazani na siebie
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...