Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Główny podejrzany: Zołza

Główny podejrzany: Zołza

Prime Suspect: Bitch
serial kryminalny, USA, 2011, 41 min.
reżyseria: Michael Waxman
obsada: Brian F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Kirk Acevedo, Maria Bello
Premiera w Ale kino+: 3.02.2013 r.
343
Główny podejrzany: Zołza

Kto zabił dziewczynę, której ciało znaleziono na nowojorskim wysypisku śmieci? I jak Jane Timoney poradzi sobie po drugiej stronie policyjnej biurokracji, czyli w roli ofiary napadu?

Jane (Maria Bello) stoi właśnie za barem pubu ojca (Peter Gerety), gdy jeden z gości wyciąga pistolet i żąda pieniędzy, po czym zagania wszystkich bywalców na zaplecze. Jane składa zeznania pewnej siebie i emanującej sex-appealem policjantce Carolinie Riverze (Elizabeth Rodriguez) po czym wraca do domu, by przespać się przed rozpoczęciem służby. Następnego dnia wstrząśnięty pracownik wysypiska śmieci odnajduje zwłoki poszukiwanej od tygodnia Claudii Ward. Timoney i detektyw Calderon (Kirk Acevedo) rozpoczynają dochodzenie. Pierwszym podejrzanym jest standardowo mąż ofiary, Malcolm (Mackenzie Astin). Niedługo okazuje się Claudia miała romans z wziętym stolarzem, Davidem Hollisterem (Jackson Hurst). Tymczasem na posterunku, stosunki Jane ze starszym stażem Regiem Duffym (Brían F. O'Byrne) nadal nie są poprawne.

Jane Timoney powoli odnajduje swoje miejsce w wydziale zabójstw. Stopniowo też obłaskawia i przekonuje do siebie mocno zdystansowanych kolegów z pracy. Jedynym nieugiętym pozostaje detektyw Reg Duffy. Do tej ciekawej roli zaangażowano doświadczonego aktora telewizyjnego i kinowego, Bríana F. O'Byrne'a. Rozpoznawalność i reputację przyniosły Irlandczykowi występy w sztukach rodaka, Martina McDonagha. Ten zdobywca Oscara i autor świetnego "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" jest bowiem nie tylko reżyserem, ale i cenionym dramatopisarzem, którego sztuki regularnie wystawiane są na Broadwayu. W 1998 roku aktor wystąpił w "Królowej piękności z Leenane" McDonagha, rok później zaś w jego "Samotnym Zachodzie". Obie role przyniosły O'Byrne'owi nominacje do teatralnego trofeum, Tony Award. Aktor ma także opinię specjalisty od trudnych zadań, a zawdzięcza ją między innymi dwóm pamiętnym rolom księży: w kontrowersyjnej Broadwayowskiej sztuce "Doubt" (ponowna nominacja do Tony Award) oraz w nagrodzonym czterema Oscarami "Za wszelką cenę" Clinta Eastwooda. Ostatnio zaś wcielił się w rolę Berta Pierce'a męża tytułowej bohaterki - popisowo zagranej przez Kate Winslet - w serialu "Mildred Pierce". Występ ten przyniósł mu nominację do Primetime Emmy.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Główny podejrzany
Główny podejrzany: Pilot
Główny podejrzany: Mięsożerna owca
Główny podejrzany: Fajny facet, ale martwy
Główny podejrzany: W rozsypce
Główny podejrzany: Żałuję kilku rzeczy
Główny podejrzany: Wstyd
Główny podejrzany: Środowe dziecko
Główny podejrzany: Boska mozaika
Główny podejrzany: Pod wodą
Główny podejrzany: Wielki mur milczenia
Główny podejrzany: Słońce zgasło
Główny podejrzany: Skazani na siebie
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...