Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Główny podejrzany

Główny podejrzany

Prime Suspect
serial kryminalny, USA, 2011, 13x50 min.
reżyseria: Jonas Pate, Peter Berg
obsada: Aidan Quinn, Brian F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Brían F. O'Byrne, Kirk Acevedo, Maria Bello, Peter Gerety, Tim Griffin
Premiera w Ale kino+: 27.01.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 74 miejsce w rankingu
Główny podejrzany

Jane Timoney zaczyna pracę w zdominowanym przez mężczyzn, mało przyjaznym wydziale zabójstw nowojorskiej policji. Czy uda się jej zdobyć należną pozycję w nowym zespole i zachować równowagę w obliczu najbrutalniejszych zbrodni?

Centralną postacią serialu jest energiczna pani detektyw - Jane Timoney, która awansuje z "obyczajówki" do nowojorskiego wydziału zabójstw. Wrzucona w tradycyjnie męskie środowisko policyjne ani myśli siedzieć cicho. Bez wątpienia zna się na swoim fachu, jest zdecydowana, twarda i oddana pracy, choć niepozbawiona słabości, jak uzależnienie od papierosów, od którego nieustannie próbuje się uwolnić. W śledztwie umie wykorzystać doświadczenia, które jej kolegom wydają się błahe, np. umiejętność prowadzenia rozmów z dziećmi, czy wiedzę o obyczajach nowojorskich prostytutek.

Praca w wydziale zabójstw wielkiego miasta to nie przelewki. Detektyw Timoney codziennie styka się z najbardziej brutalną i mroczną stroną życia we współczesnej metropolii. W pierwszym odcinku przejmie po zmarłym koledze sprawę okrutnego morderstwa i gwałtu na matce kilkuletniego chłopca, w kolejnym - zajmie się zabójstwem właścicielki galerii i porwaniem jej małej córeczki. Będzie m.in. ścigać mężczyznę, który zabił własną żonę oraz tropić morderców wśród eleganckich maklerów giełdowych i w środowisku nowojorskich prostytutek.

"Główny podejrzany" (Prime Suspect) to remake kultowego i wielokrotnie nagradzanego brytyjskiego serialu telewizyjnego z Helen Mirren. Amerykańska wersja dotrzymuje kroku pierwowzorowi - świetne napisane scenariusze oraz iskrzące ironią, cięte dialogi sprawiają, że "Główny podejrzany" śmiało staje w konkury z nowoczesnymi kryminalnymi historiami, jak "Dochodzenie" czy "Luther".

O AKTORACH:
W roli niezłomnej i bystrej Jane Timoney doskonale wypada Maria Bello. Aktorka o polsko-amerykańsko-włoskich korzeniach zanim rozpoczęła karierę w telewizji ukończyła studia politologiczne. Rola w serialu "Pan i pani Smith", oraz postać doktor Del Amico w "Ostrym dyżurze" zdobyły jej sympatię widzów, zainteresowanie reżyserów oraz zadecydowały o ostatecznym wyborze drogi zawodowej. Niedługo potem przyszły propozycje udziału w ciekawych projektach kinowych jak "Cooler" Wayne'a Kramera, "Bezdroża" Aleksandre'a Payne'a, "Historia przemocy" Davida Cronenberga, czy "Dziękujemy za palenie" Jasona Reitmana. Dwie ostatnie produkcje przyniosły jej nominacje do Złotych Globów.

W serialu "Główny podejrzany" aktorce - w roli jej przełożonego, Kevina Sweeneya - towarzyszy Aidan Quinn, znany z występów w nagrodzonych Oscarem "Wichrach namiętności", czy filmu "Benny i Joon", gdzie partnerował Johnny'emu Deppowi.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Główny podejrzany: Pilot
Główny podejrzany: Mięsożerna owca
Główny podejrzany: Fajny facet, ale martwy
Główny podejrzany: Zołza
Główny podejrzany: W rozsypce
Główny podejrzany: Żałuję kilku rzeczy
Główny podejrzany: Wstyd
Główny podejrzany: Środowe dziecko
Główny podejrzany: Boska mozaika
Główny podejrzany: Pod wodą
Główny podejrzany: Wielki mur milczenia
Główny podejrzany: Słońce zgasło
Główny podejrzany: Skazani na siebie
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...