Ale kino+
alekino+
Film. Godzina rysia

Godzina rysia

I lossens time / The Hour Of The Lynx
kryminalny, Dania/Szwecja, 2013, 100 min.
reżyseria: Søren Kragh-Jacobsen
obsada: Lia Boysen, Søren Malling, Sofie Gråbøl
Premiera w Ale kino+: 4.08.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 60 miejsce w rankingu
Godzina rysia

Co stoi za próbą samobójstwa, które chciał popełnić pacjent szpitala psychiatrycznego? Jaką rolę odegrał w tym Bóg a jaką człowiek? Gdzie kończy się nauka a zaczyna wiara? Prawdy będą dociekać stojące po przeciwnych stronach duchowna (w tej roli Sofie Gråbøl, czyli detektyw Sarah Lund z kultowego "The Killing") oraz psycholog. Jak zakończy się śledztwo, w którym zetrą się te dwa przeciwne porządki?

Zamknięty szpital psychiatryczny. Pracująca tu nad najcięższymi przypadkami psycholog Lisbeth (Søren Malling) postanawia przeprowadzić eksperyment. Oddaje chorym pod opiekę zwierzęta, którymi mają się zajmować. Ma nadzieję, że terapia pomoże pacjentom w szybszym powrocie do zdrowia i społeczeństwa. Wkrótce jeden z chorych próbuje popełnić samobójstwo, a namówić miał go do tego sam Bóg. Doktor Lisbeth obawia się, że mężczyzna wkrótce będzie próbował ponownie targnąć się na swoje życie. Wie, że sama nie da rady zrozumieć motywów jego działań, dlatego prosi o pomoc duchowną Helen (Sofie Gråbøl). Kobiety staną do wyścigu z czasem, odbywając podróż w głąb chorego umysłu i duszy pacjenta. Prawda, którą poznają, zmieni je obie na zawsze .

"Godzina rysia" to trzymający w napięciu kryminał, gdzie ścierają się ze sobą dwie racje: naukowa i duchowa. Reżyser i scenarzysta filmu SØREN KRAGH-JACOBSEN znakomicie prowadzi aktorki: rewelacyjną Sofie Gråbøl w roli Helen oraz Signe Egholm Olsen grającą psycholog Lisbeth. W filmie czuć atmosferę przypominającą tę z najlepszych skandynawskich seriali: Søren Kragh-Jacobsen współtworzył "Rząd" i "Biuro ochrony", a Sofie Gråbøl podbiła międzynarodową widownię jako Sara Lund w "The Killing". Duńska Akademia Filmowa doceniła obie aktorki, przyznając im nominacje do swojej nagrody.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...