Ale kino+
alekino+
Film. Godziny rozpaczy

Godziny rozpaczy

Desperate Hours
thriller, USA, 1990, 105 min.
reżyseria: Michael Cimino
obsada: Anthony Hopkins, Elias Koteas, Kelly Lynch, Lindsay Crouse, Mickey Rourke, Mimi Rogers
Premiera w Ale kino+: 11.07.2016 r.
1.00
343
1 głosy | 741 miejsce w rankingu
Godziny rozpaczy

Michael Cimino, autor legendarnego "Łowcy jeleni", inscenizuje klaustrofobiczny thriller, w którym w roli antagonistów występuje niecodzienny duet wielkich aktorów: Anthony Hopkins kontra Mickey Rourke.

Michael Bosworth (Mickey Rourke) jest psychopatycznym mordercą z niebezpiecznie wysokim ilorazem inteligencji. Czeka go długi wyrok, ale przestępca może liczyć na pomoc swojej kochanki - prawniczki Nancy (Kelly Lynch). Pani adwokat przemyca do sądu broń i Bosworth wydostaje się na wolność. Zgodnie z tradycjami amerykańskich kryminalistów, zbieg planuje schronić się w Meksyku. Zanim operacja ucieczki będzie gotowa, Bosworth musi przeczekać jakiś czas w bezpiecznej kryjówce. Wybór mordercy pada na przypadkowy dom w spokojnej dzielnicy na przedmieściach Salt Lake City. Pechowymi gospodarzami są Tim i Nora Cornell (Anthony Hopkins i Mimi Rogers), rozpadające się małżeństwo z dwójką nastoletnich dzieci. Bosworth wdziera się do ich domu z dwoma kompanami i bierze całą rodzinę na zakładników. Cornellowie zdają sobie sprawę z tego, czym może skończyć się wizyta zbiegłego psychopaty i jego ludzi. Sterroryzowany Tim Cornell podejmuje desperacką walkę o ocalenie siebie i bliskich. Tymczasem wokół domu zacieśnia krąg policyjnej obławy.

MICHAEL CIMINO to reżyser, którego karierę zdefiniował "Łowca jeleni" - obsypane nagrodami arcydzieło, jeden z najważniejszych amerykańskich filmów lat 70. W"Godzinach rozpaczy". Cimino odszedł w stronę krzyżówki sensacyjnego thrillera z kameralnym psychologicznym dramatem. Scenariusz powstał na podstawie powieści Josepha Hayesa. W latach 50. książka posłużyła za kanwę broadwayowskiej sztuki teatralnej oraz nakręconego w 1955 filmu. Rolę Boswortha zagrał wówczas sam Humphrey Bogart. Cimino nie nakręcił jednak remake'u w ścisłym tego słowa znaczeniu; jego film różni się od pierwszej ekranizacji powieści Hayesa tak, jak różnymi aktorami są Humphrey Bogart i Mickey Rourke. I to właśnie aktorstwo jest największym atutem "Godzin rozpaczy": prawdziwą atrakcją filmu jest aktorski pojedynek sir Anthony'ego Hopkinsa z Mickey'em Rourke'm.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...