Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Goście, goście 2 - Korytarz czasu

Goście, goście 2 - Korytarz czasu

Les couloirs du temps: Les visiteurs 2
komedia, Francja, 1998, 118 min.
reżyseria: Jean-Marie Poire, Jean-Marie Poiré, Jean-Marie Poiré
obsada: Christian Clavier, Jean Reno, Muriel Robin
Premiera w Ale kino+: 3.05.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 92 miejsce w rankingu
Goście, goście 2 - Korytarz czasu

Podróżnicy ze średniowiecza triumfalnie powracają! Udana kontynuacja francuskiego blockbustera z Jeanem Reno i Christianem Clavierem w rolach głównych.

Poprzednia wizyta Sir Godefroya (Jean Reno) i jego sługi (Christian Clavier) we współczesnej Francji namieszała w średniowiecznej przeszłości. Podczas przygotowań do ślubu Godefroya z Frénégondą (Muriel Robin) ojciec panny młodej odkrywa, że zaginęły klejnoty rodowe, wśród nich relikwie świętego Rolanda. Grozi, że jeśli się nie odnajdą, to do ślubu nie dojdzie. Sir Godefroy nie ma wyboru i musi udać się do Francji XX wieku, gdyż prawdopodobnie klejnoty zaginęły, gdy podróżował w czasie.

Pięć lat po oszałamiającym sukcesie filmu "Goście, goście", który obejrzało prawie czternaście milionów Francuzów, producent filmu zdecydował się na realizację sequela. Do pracy zabrał się ten sam duet: reżyser JEAN-MARIE POIRÉ i scenarzysta Christian Clavier. Do kin wybrało się aż osiem milionów widzów, a oba filmy cieszą się dziś we Francji statusem kultowych.

Przed filmem "Goście, goście" Jean Reno zagrał dwie duże i ważne role u Luca Bessona - w "Wielkim Błękicie" oraz "Nikicie". W 1994 wystąpił u Bessona po raz kolejny, tworząc niezapomnianą kreację tytułowego bohatera w "Leonie Zawodowcu". W 2011 na ekrany ma wejść najnowszy film z udziałem Reno "Margaget" w reżyserii Kennetha Lonergana ("You can count on me"). W planach ma również występ w ekranizacji kultowego komiksu "Fantomas", gdzie wystąpi obok Vincenta Cassela. Film jest w fazie przygotowań do produkcji.

SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...