Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Goście, goście

Goście, goście

Les visiteurs
komedia, Francja, 1993, 107 min.
reżyseria: Jean-Marie Poire, Jean-Marie Poiré, Jean-Marie Poiré
obsada: Christian Clavier, Jean Reno, Valerie Lemercier, Valérie Lemercier, Valérie Lemercier
Premiera w Ale kino+: 2.05.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 45 miejsce w rankingu
Goście, goście

Nominowana do ośmiu Cezarów szalona komedia, a w niej współczesna Francja widziana oczami przybyszów ze średniowiecza. W rolach głównych Jean Reno, Christian Clavier oraz nagrodzona Cezarem Valérie Lemercier.

Wskutek nieudanych czarów i nie do końca właściwie wypowiedzianych zaklęć Godefroy de Papincourt (Jean Reno) oraz jego wierny sługa, Jacquouille la Fripouille (Christian Clavier), przenoszą się z roku 1123 do Francji roku 1992. Dwaj waleczni i honorowi goście ze średniowiecza wdają się w serię szaleńczych utarczek z XX wiekiem, poznają potomkinię ukochanej hrabiego - Béatrice de Montmirail (Valérie Lemercier) - i próbują wrócić do przeszłości.

Historia zagubionych w czasie Sir Godefroya i jego sługi Jacquouille'a odniosła we Francji oszałamiający sukces. Prawie 14 milionów Francuzów wybrało się do kin, by śledzić losy przybyszów ze średniowiecza. Film nawiązuje do tradycji zwariowanych komedii przygodowych, takich jak "Kapuśniaczek", "Hibernatus" z Louisem de Funesem, czy dużo późniejszy "Indianin w Paryżu". Wszystkie opierają się na podobnym koncepcie - spojrzeniu z innej perspektywy na własną kulturę lub czasy.

Współpraca reżysera filmu JEAN-MARIE POIRÉ i scenarzysty Christiana Claviera trwała niemal od początku kariery reżysera. Na planie ich filmu z 1991 roku, "Operacja Corned Beef", spotkała się późniejsza obsada "Gości, gości" - Jean Reno, Christian Clavier oraz Valérie Lemercier, która za rolę Béatrice de Montmirail otrzymała Cezara.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...