Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Goście w Ameryce

Goście w Ameryce

Visiteurs en Amerique/ Just Visiting
komedia, Francja/USA, 2001, 88 min.
reżyseria: Jean-Marie Poire, Jean-Marie Poiré, Jean-Marie Poiré
obsada: Christian Clavier, Jean Reno
Premiera w Ale kino+: 3.05.2013 r.
4.00
343
4 głosy | 80 miejsce w rankingu
Goście w Ameryce

"Oni są nie tylko z innego czasu, oni są z Francji!". Takim hasłem reklamowano kontynuację komediowego przeboju Jean-Marie Poiré "Goście, goście". Tym razem podróżnicy w czasie odwiedzą współczesną Amerykę. W rolach głównych: Jean Reno, Christina Applegate oraz Christian Clavier.

Dzielny francuski hrabia, Thibault Malfete'a (Jean Reno) wraz ze świtą - między innymi sługą Andrem le Patem (Christian Clavier) - przybywa do Anglii, by poślubić piękną córkę króla, Lady Rosalind (Christina Applegate). Thibault nie wie jednak, że inny wielbiciel wdzięków Rosalind, hrabia Warwick (Robert Glenister), zleca obdarzonej potężnymi mocami czarownicy zabicie rywala. Nie wszystko idzie zgodnie z planem, a konkretnie nic: wybranka serca obu możnych ginie przebita mieczem Malfete'a. Skazany na śmierć Francuz prosi o pomoc Czarownika (Malcolm McDowell), który obiecuje przenieść hrabiego do momentu przed tragicznymi wydarzeniami. Jednak i ten plan nie do końca się powiedzie..."Goście w Ameryce" to udana kontynuacja francuskich komediowych hitów "Goście, goście" z 1993 roku oraz pięć lat późniejszego sequela "Goście, goście 2". Pierwsza część komediowej serii o podróżach w czasie odniosła w kraju Asterixa oszałamiający sukces i zgromadziła ponad czternastomilionową publiczność. W zrealizowanej w 2001 roku trzeciej części przygód podróżników w czasie, scenarzyści - reżyser filmów JEAN-MARIE POIRÉ oraz odtwórca roli Andre, CHRISTIAN CLAVIER - sięgnęli do metody sprowadzonej w dwóch poprzednich filmach. Zderzenie stanu wiedzy i świadomości gości ze średniowiecza z nowoczesną technologią i zmienionymi realiami społecznymi przyprawione szczyptą rubasznego humoru i parodystycznego zacięcia, to gotowy przepis na sukces. W gościnnej roli Czarownika wystąpił Malcolm McDowell.

Fanów przygód hrabiego oraz jego leniwego sługi ucieszy wiadomość, że producenci serii zapowiedzieli na 2014 rok premierę kolejnej części cyklu.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...