Ale kino+
alekino+
Film. GRA O MIŁOŚĆ

GRA O MIŁOŚĆ

Bounce
dramat, USA, 2000, 102 min.
reżyseria: Don Roos
obsada: Ben Affleck, Gwyneth Paltrow
Premiera w Ale kino+: 25.02.2011 r.
5.00
343
15 głosy | 59 miejsce w rankingu
GRA O MIŁOŚĆ

Buddy (Ben Affleck) odnosi sukcesy w branży reklamowej. Wraca właśnie z Chicago, gdzie podpisał kontrakt z ważnym klientem - tutejszymi liniami lotniczymi.

Pech chce, że utknął na lotnisku z powodu odwołania lotu. Siedząc w poczekalni wdaje się w rozmowę z innym pasażerem, Gregiem (Tony Goldwyn). Ten wyznaje, że jeśli dziś nie wróci do domu, sprawi zawód swojemu synkowi. Kiedy w końcu pojawia się szansa na wylot do Los Angeles, Buddy pomaga Greg'owi i wymienia się z nim biletami. Nazajutrz Buddy dowiaduje się, że samolot, którym miał lecieć, rozbił się. Ponieważ maszyna należała do klienta Buddy'ego, dostaje on zlecenie na przygotowanie kampanii poprawiającej wizerunek linii. Wkrótce efekt jego pracy zostaje nagrodzony w prestiżowym konkursie, ale Buddy, coraz bardziej dręczony wyrzutami sumienia, popada w alkoholizm. Po terapii odwykowej postanawia zobaczyć, jak radzi sobie żona tragicznie zmarłego Grega, Abby (Gwyneth Paltrow). Nie przewiduje jednak, że może się w niej zakochać.

Po swoim długometrażowym debiucie - mrocznej komedii, "Wojna płci" - DON ROSS postanowił sprawdzić się w zupełnie innym stylu. Scenarzysta i reżyser wyjaśnia - "Współcześni autorzy piszą o uczuciach z dystansem, sarkazmem, w bardzo trzeźwy sposób. Ja sam uwielbiam tak pisać. Ale jeśli chce się nakręcić prawdziwą historię miłosną, wciągnąć widzów w opowieść o głębokiej relacji, to trzeba porzucić tę konwencję. Tu nie można niczego ukrywać - twórca musi kierować się sercem i zrobić wszystko, by publiczność doznała głębokich emocji." "Gra o miłość" łączy w sobie elementy melodramatu, romansu oraz komedii. W rolach głównych występują Ben Affleck i Gwyneth Paltrow.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...