Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. GRACZ

GRACZ

The Player
film kryminalny, USA, 1992, 120 min.
reżyseria: Robert Altman
obsada: Fred Ward, Greta Scacchi, Peter Gallagher, Tim Robbins, Vincent D'Onofrio, Whoopi Goldberg
Premiera w Ale kino+: 15.08.2010 r.
5.00
343
10 głosy | 320 miejsce w rankingu
GRACZ

Współczesne Hollywood. Griffin Mill (Tim Robbins) jest młodym, obiecującym producentem filmowym. Wszystko mu się udaje: ma świetną pracę, duże zarobki i atrakcyjną dziewczynę. Ale niestety na horyzoncie pojawia się konkurencja w postaci elokwentnego Larry'ego Levy (Peter Gallagher).

Griffin musi więc się wykazać większą operatywnością, by nie stracić posady. Na domiar złego pewnego dnia dostaje pocztówkę z pogróżkami. Wszystko wskazuje na to, że wysłał ją jego były scenarzysta David Kahane (Vincent D'Onofrio), który zaginął parę miesięcy wcześniej. Ale to mało prawdopodobne ponieważ podczas ich ostatniego spotkania Griffin go zamordował. Jest więc tylko jedno wyjaśnienie sprawy: ktoś próbuje go szantażować. Chcąc poznać prawdę Griffin trafia do dziewczyny Davida, początkującej malarki June (Greta Scacchi). Spotkanie to nie rozwiewa jednak jego wątpliwości. W dodatku sprawą zniknięcia Davida zaczyna się interesować policja w osobie dociekliwej pani detektyw Susan Avery (Whoopi Goldberg).

Prawie 80-letni ROBERT ALTMAN to już klasyk amerykańskiego kina. W bogatym dorobku ma tak znaczące pozycje jak "MASH", "Nashville", "Buffalo Bill i Indianie", "Trzy kobiety", "Dzień weselny", "Na skróty", "Pret-a-Porter", "Kto zabił ciotkę Cookie?" czy "Gosford Park". W obsadzie "Gracza" - satyry na hollywoodzkie środowisko - znalazła się cała plejada amerykańskich gwiazd, a wśród nich: tegoroczny laureat Oscara za "Rzekę tajemnic" Tim Robbins (który pracował też z Altmanem przy "Na skróty" i "Pret-a-Porter"), Greta Scacchi ("Uznany za niewinnego", "Jefferson w Paryżu", "Emma"), Whoopi Goldberg ("Uwierz w ducha", "Przerwana lekcja muzyki", "Wyścig szczurów") i Peter Gallagher ("Seks, kłamstwa i kasety wideo", "Ja cię kocham, a ty śpisz", "American Beauty"). W 1993 roku "Gracza" wyróżniono m.in. za reżyserię i rolę Tima Robbinsa na MFF w Cannes.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...