Ale kino+
alekino+
Film. GRANICA

GRANICA

Borderline
thriller, USA, 1980, 100 min.
reżyseria: Jerrold Freedman
obsada: Bruno Kirby, Charles Bronson, Ed Harris, Kenneth McMillan
Premiera w Ale kino+: 3.02.2003 r.
5.00
343
5 głosy | 299 miejsce w rankingu

Jeb Maynard (Charles Bronson) jest strażnikiem na granicy USA z Meksykiem, od lat zmagającym się z napływem nielegalnych imigrantów. Pewnego dnia jego najlepszy przyjaciel Scooter Jackson (Wilford Brimley) i młody meksykański chłopiec zostają brutalnie zamordowani.

Jeb poprzysięga sprawcy zemstę. Zdeterminowany, postanawia za wszelką cenę schwytać mordercę. W prywatnym śledztwie pomaga mu Elena Morales (Karmin Murcelo), nielegalna imigrantka z Meksyku, którą z czasem zaczyna darzyć gorącym uczuciem. Elena pragnie doprowadzić do aresztowania Hotchkissa (Ed Harris), nie znającego ludzkich uczuć przemytnika, który sprowadził ją do Stanów. Wkrótce Maynard stanie twarzą w twarz z mordercą.

W roli Jeba Maynarda występuje Charles Bronson, charyzmatyczny gwiazdor filmów akcji (cykl filmów "Życzenie śmieci", "Siedmiu wspaniałych", "Parszywa dwunastka"). Partnerują mu Ed Harris ("Apollo 13", "Firma") i Bruno Kirby ("Ojciec chrzestny 2", "Ptasiek").
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...