Ale kino+
alekino+
Film. Grantchester odc. 2

Grantchester odc. 2

Grantchester, ep. 2
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2014
obsada: James Norton, Morven Christie, Robson Green
Premiera w Ale kino+: 13.09.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 67 miejsce w rankingu
Grantchester odc. 2

Gdy Sidney Chambers (James Norton) był zaangażowany w rozwiązywanie zagadki samobójstwa radcy prawnego, jego przyjaciółka Amanda (Morven Christie) zaręczyła się z niejakim Guyem Hopkinsem (Tom Austen), niezwykle przystojnym brytyjskim magnatem. Wydaje się, że Sidney bezpowrotnie stracił swoją szansę na to, aby wyznać Amandzie, co do niej czuje.

Tymczasem on i jego siostra Jen otrzymują od Amandy zaproszenie na jej zaręczynową kolację. Sidney nie chce tam jechać - nie tylko nie lubi przebywać w towarzystwie bogatych, wyższych sfer, ale przede wszystkim nie chce poznawać Guya. W końcu jednak za namową Jen wybiera się na przyjęcie. Tam stara się zabić smutek szkocką whisky, gdy niespodziewanie dochodzi do kłótni między koleżankami Amandy. A gdy ginie jej bajecznie drogi pierścionek zaręczynowy, wszyscy podejrzewają o kradzież narzeczonego Jen, Johnyy'ego (Ukweli Roach), który jest Afroamerykaninem. Następnego dnia, gdy emocje wciąż nie opadły, komisarz Georgie (Robson Green) przybywa z okropną wiadomością - jedna z osób zaproszonych na przyjęcie została zamordowana. Podejrzenia padają na Johnyy'ego. Ale czy rzeczywiście to on zabił?

"Grantchester" oparty jest na poczytnych kryminałach Jamesa Runcie. Nawiązuje tym samym do najlepszych tradycji brytyjskiego kryminału, przywodząc na myśl takie tytuły jak "Endeavour", czy powieści Agathy Christie. W roli głównej można zobaczyć Jamesa Nortona, którego widzowie pamiętają z roli psychopatycznego mordercy z serialu "Happy Valley". W roli detektywa Geordie'ego Keatinga występuje Robson Green (serial "Kontra: Operacja Świt").

ODCINKI

Grantchester
Grantchester odc. 1
Grantchester odc. 3
Grantchester odc. 4
Grantchester odc. 5
Grantchester odc. 6
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...