Ale kino+
alekino+
Film. Grantchester odc. 4

Grantchester odc. 4

Grantchester, ep. 4
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2014, 46 min.
reżyseria: Harry Bradbeer
obsada: James Norton, Morven Christie, Robson Green
Premiera w Ale kino+: 20.09.2015 r.
343
Grantchester odc. 4

Jest wczesny ranek. Sidneya (James Norton) budzi pożar, który wybuchł w domu niedaleko jego parafii. Narażając własne życie, pastor wbiega do palącego się budynku, skąd ku uciesze zgromadzonych, udaje mu się wynieść całą i zdrową Marion Taylor (Flora Montgomery). Pojawia się jednak pytanie - czy pożar był wynikiem nieszczęśliwego wypadku, czy ktoś celowo podłożył ogień?

Do śledztwa zostaje oddelegowany asystent detektywa Geordie'ego, gdyż on sam nie może skupić się na pracy. Okazuje się, że jego kilkumiesięczny synek jest poważnie chory i nie wiadomo, czy przeżyje. Również życie prywatne Sidneya jest pełne zwrotów - do Grantchester przyjeżdża Hildegard Staunton, piękna wdowa po zamordowanym radcy prawnym. Kobieta staje się dla Sidneya kimś więcej niż bliską przyjaciółką. Tymczasem śledztwo w sprawie pożaru przybiera nieoczekiwany obrót, gdy zostaje znalezione ciało zasztyletowanego Dominica Taylora, męża uratowanej z pożaru Marion.

"Grantchester" oparty jest na poczytnych kryminałach Jamesa Runcie. Nawiązuje tym samym do najlepszych tradycji brytyjskiego kryminału, przywodząc na myśl takie tytuły jak "Endeavour", czy powieści Agathy Christie. W roli głównej można zobaczyć Jamesa Nortona, którego widzowie pamiętają z roli psychopatycznego mordercy z serialu "Happy Valley". W roli detektywa Geordie'ego Keatinga występuje Robson Green (serial "Kontra: Operacja Świt").

ODCINKI

Grantchester
Grantchester odc. 1
Grantchester odc. 2
Grantchester odc. 3
Grantchester odc. 5
Grantchester odc. 6
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...