Ale kino+
alekino+
Film. Grantchester odc. 5

Grantchester odc. 5

Grantchester, ep. 5
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2014, 46 min.
reżyseria: Harry Bradbeer
obsada: James Norton, Morven Christie, Robson Green
Premiera w Ale kino+: 27.09.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 52 miejsce w rankingu
Grantchester odc. 5

Sidney namawia swojego przyjaciela, detektywa Geordiego, aby wyrwali się na jedną noc do Londynu. W jazzowym klubie "Johnny Johnson's London Jazz Club" będzie występowała gwiazda estrady, Gloria Dee (Camilla Marie Beeput). Poza tym mężczyźni chcieliby choć raz spędzić spokojny czas, bez zawodowych zobowiązań.

Jednak miły wieczór wpierw zakłóca Amanda, która niespodziewanie zjawia się w klubie. W Sidneyu odzywa się złamane serce i zaczyna topić smutek w kolejnych lampkach whisky. Niedługo później atmosferę przerywa krzyk zza kulis - dochodzi do morderstwa, a Sidney i Geordie zdają sobie sprawę z tego, że nigdy nie odpoczną od swoich obowiązków.

"Grantchester" oparty jest na poczytnych kryminałach Jamesa Runcie. Nawiązuje tym samym do najlepszych tradycji brytyjskiego kryminału, przywodząc na myśl takie tytuły jak "Endeavour", czy powieści Agathy Christie. W roli głównej można zobaczyć Jamesa Nortona, którego widzowie pamiętają z roli psychopatycznego mordercy z serialu "Happy Valley". W roli detektywa Geordie'ego Keatinga występuje Robson Green (serial "Kontra: Operacja Świt").

ODCINKI

Grantchester
Grantchester odc. 1
Grantchester odc. 2
Grantchester odc. 3
Grantchester odc. 4
Grantchester odc. 6
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...