Ale kino+
alekino+
Film. Grantchester odc. 5

Grantchester odc. 5

Grantchester, ep. 5
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2014, 46 min.
reżyseria: Harry Bradbeer
obsada: James Norton, Morven Christie, Robson Green
Premiera w Ale kino+: 27.09.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 52 miejsce w rankingu
Grantchester odc. 5

Sidney namawia swojego przyjaciela, detektywa Geordiego, aby wyrwali się na jedną noc do Londynu. W jazzowym klubie "Johnny Johnson's London Jazz Club" będzie występowała gwiazda estrady, Gloria Dee (Camilla Marie Beeput). Poza tym mężczyźni chcieliby choć raz spędzić spokojny czas, bez zawodowych zobowiązań.

Jednak miły wieczór wpierw zakłóca Amanda, która niespodziewanie zjawia się w klubie. W Sidneyu odzywa się złamane serce i zaczyna topić smutek w kolejnych lampkach whisky. Niedługo później atmosferę przerywa krzyk zza kulis - dochodzi do morderstwa, a Sidney i Geordie zdają sobie sprawę z tego, że nigdy nie odpoczną od swoich obowiązków.

"Grantchester" oparty jest na poczytnych kryminałach Jamesa Runcie. Nawiązuje tym samym do najlepszych tradycji brytyjskiego kryminału, przywodząc na myśl takie tytuły jak "Endeavour", czy powieści Agathy Christie. W roli głównej można zobaczyć Jamesa Nortona, którego widzowie pamiętają z roli psychopatycznego mordercy z serialu "Happy Valley". W roli detektywa Geordie'ego Keatinga występuje Robson Green (serial "Kontra: Operacja Świt").

ODCINKI

Grantchester
Grantchester odc. 1
Grantchester odc. 2
Grantchester odc. 3
Grantchester odc. 4
Grantchester odc. 6
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...