Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. GRUNT TO RODZINKA

GRUNT TO RODZINKA

L'Enquete corse
komedia, Francja, 2004, 100 min.
reżyseria: Alain Berberian
obsada: Caterina Murino, Christian Clavier, Didier Flamand, Jean Reno, Pierre Salasca
Premiera w Ale kino+: 7.01.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 473 miejsce w rankingu
GRUNT TO RODZINKA

Jack Palmer (Christian Clavier) jest detektywem w średnim wieku. Naprawdę nazywa się Rémi François, ale uważa, że angielskie nazwisko lepiej brzmi. Pewnego dnia paryski prawnik zleca mu zadanie: ma odszukać niejakiego Ange'a Leoni (Jean Reno), na którego czeka pokaźny majątek wygrany na loterii.

Sprawa wydaje się prosta. Komplikuje ją tylko fakt, że Leoni mieszka na Korsyce. Wkrótce okazuje się, że poszukiwany nie jest zwykłym mieszkańcem wyspy, a Palmer zaczyna żałować, że podjął się misji. Leoniego nie tylko trudno znaleźć - szukanie go jest po prostu niebezpieczne. Korsykanin jest przywódcą tamtejszych separatystów i znajduje się na czarnej liście miejscowej policji. Jest już jednak za późno na powrót do Paryża, więc Palmer chcąc nie chcąc musi dokończyć zadanie. Korsykańska rzeczywistość dostarcza mu wciąż nowych atrakcji, trafia też na ślad tutejszej mrocznej tajemnicy. Finał wyprawy okaże się zaskakujący zarówno dla detektywa, jak i ściganego przez niego rewolucjonisty.

"Grunt to rodzinka" to przebój francuskich kin. Scenariusz powstał w oparciu o popularny komiks René Pétillona, który w samej Francji osiągnął rekordowy nakład 500 tysięcy egzemplarzy. Autor doskonale znał specyfikę Korsyki dzięki pracy w satyrycznym magazynie "Canard Enchainé", gdzie zajmował się komentowaniem codziennych wydarzeń. Na Korsyce jego komiks stał się prawie tak popularny jak przygody Asteriksa. Pétillon nie uczestniczył jednak w pracach nad scenariuszem oddając swoje dzieło w ręce filmowych fachowców. Za pulpitem reżyserskim stanął ALAIN BERBÉRIAN, twórca "Miasta strachu", czy "Paparazzi". Adaptacji komiksu podjął się popularny aktor i zarazem ceniony scenarzysta Christian Clavier. Artysta to gwiazda filmów "Asterix i Obelix kontra Cezar", "Goście, goście", "Goście, goście 2" oraz "Goście w Ameryce". Na planie tych ostatnich pracował ze swoim partnerem z "Grunt to rodzinka" Jeanem Reno. Aktor to niemal sztandarowa postać francuskiego kina. W jego różnorodnym dorobku znajdują się takie pozycje jak "Nikita", "Leon zawodowiec", "Mission Impossible" "Purpurowe rzeki", "Wasabi - Hubert zawodowiec" i "Aniołowie apokalipsy". Ponieważ reżyser obawiał się porównania duetu Reno-Clavier z filmami spod znaku "Goście, goście" zdjęcia tak zaplanowano, że obaj aktorzy spotkali się na planie dopiero w połowie produkcji. Realizacja filmu była dla nich o tyle wyczerpująca, że musieli uczestniczyć w wielu scenach kaskaderskich.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...