Ale kino+
alekino+
Film. Hakerzy

Hakerzy

Hackers
thriller, USA, 1995, 101 min.
reżyseria: Iain Softley
obsada: Angelina Jolie, Fisher Stevens, Jesse Bradford, Lee Miller, Matthew Lillard
Premiera w Ale kino+: 3.07.2003 r.
2.00
343
2 głosy | 550 miejsce w rankingu
Hakerzy
1
2

Trzymające w napięciu kino sensacji z Jonnym Lee Millerem i Angeliną Jolie w rolach nastoletnich hakerów. Oboje uczestniczą w akcji, która ma pomóc schwytać groźnego przestępcę.

Młody i niezwykle inteligentny Dade Murphy (Jonny Lee Miller) ma już na swoim koncie nie byle jaki wyczyn. W wieku 11 lat włamał się bowiem do komputerów na Wall Street. Skończyło się to małym skandalem i kłopotami z FBI. 7 lat później chłopak przeprowadza się do Nowego Jorku, gdzie poznaje piękną i utalentowaną hakerkę, Kate Libby (Angelina Jolie). Wspólnie z nią i grupą innych nastoletnich hakerów ponownie wplątuje się w komputerową aferę. Tym razem jednak to on pomaga policji schwytać groźnego przestępcę.

Wciągający film sensacyjny o grupie nastoletnich geniuszy komputerowych, którzy jednoczą swe siły przeciwko przestępcy zagrażającemu ekologicznemu porządkowi świata. Hakerzy są dziełem angielskiego reżysera IAINA SOFTLEYA, twórcy obrazów: "Backbeat" (nominacja do BAFTY), "Miłość i śmierć w Wenecji", "K-PAX", "Klucz do koszmaru". Scenariusz napisał Rafael Moreu ("Furia: Carrie 2"). W role bystrych nastolatków wcielili się, m.in.: znany z piątej serii serialu "Dexter" Jonny Lee Miller (także: "Trainspotting", "Łowcy umysłów", "Melinda i Melinda"), zdobywczyni Oscara Angelina Jolie ("Przerwana lekcja muzyki", "Lara Croft: Tomb Raider", "Oszukana") oraz Jesse Bradford ("Romeo i Julia", "Sztandar chwały"). Autorem zdjęć do filmu jest polski operator Andrzej Sekuła ("American Psycho", "Wściekłe psy", "Pulp Fiction").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...