Ale kino+
alekino+
Film. Hamilton: Na własną rękę

Hamilton: Na własną rękę

Agent Hamilton - But Not If It Concerns Your Daughter
dramat sensacyjny, Szwecja, 2012
reżyseria: Tobias Falk
obsada: Frida Hallgren, Mikael Persbrandt, Milind Soman, Reuben Sallmander, Seba Mubarak
Premiera w Ale kino+: 21.06.2014 r.
343
Hamilton: Na własną rękę
© AB Svensk Filmindustri

Carl Hamilton miał kiedyś rodzinę, którą stracił w wyniku aktu zemsty. Teraz, kiedy zostaje porwana jego 7-letnia córka chrzestna, powracają bolesne wspomnienia.

Uprowadzenia dziecka jest wymierzone w jego matkę Ewę Tanguy, która jest szefową policji. Porywacz ma zamiar nawrócić dziewczynkę na islam. Ponieważ szwedzkie władze nie robią nic, Hamilton przystępuje do działania. Z pomocą oddanej przyjaciółki Mouny udaje mu się wytropić porywacza. Jest nim saudyjski magnat, który liczy, że posiadane złoża ropy zapewni mu nietykalność.

Urodzony w arystokratycznej familii Carl Hamilton, ku utrapieniu ojca, od czasów licealnych hołduje lewicowym ideom. Został zwerbowany do służb specjalnych już jako 22 latek. Studiując oficjalnie informatykę w USA, odebrał solidne szpiegowskie przeszkolenie, będąc przez pięć lat członkiem elitarnych Navy SEALs. Dziś jest przydzielany do najbardziej wymagających misji na całym świecie. Zawsze zachowuje zimną krew. Mimo upływu czasu utrzymuje znakomitą formę i pozostaje niezastąpiony w szwedzkim wywiadzie. Zawód, który wykonuje, ma oczywiście swoją cenę. Najbardziej cierpi przez niego życie uczuciowe Hamiltona. Jak wszyscy agenci szwedzkiego wywiadu, nie posiada licencji na zabijanie. Zabić może jedynie w obronie własnej lub w interesie narodu.

Hamilton, superagent nazywany szwedzkim Jamesem Bondem, to bohater z kart 13-częściowego cyklu powieści szpiegowskich Jana Guillou. Pisarz, dziennikarz i scenarzysta, autor głośnego studium dorastania i przemocy, powołała do życia Hamiltona w 1986 w książce "Coq Rouge", która trzy lata później doczekała się ekranizacji ze Stellanem Skarsgaardem w roli głównej. Dotychczas Hamiltonowi poświęcono ponad 10 produkcji kinowych i telewizyjnych.
SERIALE

Trepalium

Francuski serial futurystyczny. Świat znajduje się w ciężkiej sytuacji...


Stieg Larsson: Mężczyzna, który igrał z ogniem

Film dokumentalny o pisarzu trylogii Millenium Stiega Larssona i jego...


Piknik pod Wiszącą Skałą

"Piknik pod Wiszącą Skałą" to ekranizacja powieści z lat 60. XIX wieku autorstwa...


Vitello

Mały Vitello wychowywany jest przez mamę, która nic mu nie mówi o nieobecnym...