Ale kino+
alekino+
Film. HAMLET

HAMLET


dramat, Wlk. Brytania, 1948, 155 min.
reżyseria: Laurence Olivier
obsada: Eileen Herlie, Felix Aylmer, Laurence Olivier, Norman Wooland
Premiera w Ale kino+: 25.03.2002 r.
5.00
343
5 głosy | 479 miejsce w rankingu

Adaptacja sztuki Williama Szekspira. Duński książę Hamlet (Laurence Olivier) po skrytobójczej śmierci swego ojca postanawia go pomścić.

Zabójcą króla okazuje się jego wuj Klaudiusz (Basil Sydney), który poślubia matkę Hamleta, królową Gertrudę (Eileen Herlie). Pragnienie zemsty młodego księcia doprowadza do pozbawienia życia członków rodziny. Ginie również wierny dworzanin Polonius (Felix Aylmer), ojciec ukochanej Hamleta, Ofelii (Jean Simmons).

Deszcz nagród, m.in.: Oscar za najlepszy film, dla najlepszego aktora - Laurence Oliviera oraz za dekoracje i kostiumy; nagroda dla najlepszego filmu, najlepszej aktorki - Jean Simmons oraz za zdjęcia na MFF w Wenecji; nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej i Nowojorskich Krytyków Filmowych dla najlepszego filmu.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...