Ale kino+
alekino+
Film. HANNAH I JEJ SIOSTRY

HANNAH I JEJ SIOSTRY

Hannah and her Sisters
komedia, USA, 1986, 103 min.
reżyseria: Woody Allen
obsada: John Turturro, Max von Sydow, Mia Farrow, Michael Caine, Woody Allen
Premiera w Ale kino+: 19.05.2002 r.
5.00
343
5 głosy | 440 miejsce w rankingu

Błyskotliwa opowieść o stosunkach międzyludzkich w wielkim mieście na podstawie życia nowojorskiej rodziny z kręgów artystycznych.

W Dniu Dziękczynienia spotykają się trzy siostry - aktorka "po przejściach" Hannah (Mia Farrow), neurotyczna, zakompleksiona Holly (Dianne Wiest) i lekkomyślna Lee (Barbara Hershey), ich rodzice, a także były mąż Hannah, hipochondryczny producent telewizyjny Mickey (Woody Allen). W świątecznym gronie znajduje się również obecny partner tytułowej bohaterki Elliott (Michael Caine). Krzyżujące się losy bohaterów sprawiają, że w trakcie przyjęcia dochodzi zarówno do wymiany gorzkich słów, jak i chwil wielkiej radości, oczywiście w konwencji filozoficznych rozmów, typowych dla twórczości Allena.

Film obsypany nagrodami: Oscar za scenariusz i drugoplanowe kreacje Michaela Caine'a i Dianne Wiest; Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej za reżyserię i scenariusz oraz Nowojorskich Krytyków Filmowych za film, reżyserię i kreację Dianne Wiest.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...