Ale kino+
alekino+
Film. Happy Valley 2 odc. 1

Happy Valley 2 odc. 1

343
Happy Valley 2 odc. 1
© Red Production Company

Kontynuacja jednego z najlepszych seriali kryminalnych z Wysp Brytyjskich. Nominowana do Satelity i nagrody IFTA produkcja tylko w Ale Kino+.

Akcja serialu rozgrywa się na angielskiej prowincji, gdzie przemoc stała się częścią krajobrazu, a twarde narkotyki można znaleźć o wiele łatwiej niż porządną pracę. Śledztwa prowadzi tu tyleż uparta, co skuteczna policjantka Catherine Cawood (Sarah Lancashire), która nie odpuszcza nikomu. Główna bohaterka jest istotnie nietuzinkowa - współczująca, ale i bezkompromisowa dla łamiących prawo.

Minęło osiemnaście miesięcy od wydarzeń, które miały miejsce w pierwszym sezonie. Catherine bada przedziwną sprawę dotyczącą owiec, kiedy natrafia na zwłoki prostytutki Lynne Dewhurst, matki Royce'a. Kobieta była wcześniej ostrzegana, aby trzymać się z dala od swojego wnuka. Policjantka rozpoczyna śledztwo, wraz ze swoją nową współpracowniczką Ann Gallagher. Okazuje się, że Lynne została zamordowana i wykorzystana seksualnie. Tymczasem oficer CID John Wadsworth nadal nie przyznał się żonie Amandzie do romansu, choć ciągle zabiega o kochankę Vicky Fleming. Siedzącego w więzieniu Royce'a odwiedza Frances Drummond, co bardzo go cieszy i któremu sugeruje, że to Catherine zabiła jego matkę.

Serial Happy Valley to jedna z najciekawszych brytyjskich produkcji. Zrealizowany po mistrzowsku przez Sally Wainwright, doświadczoną scenarzystkę wielu angielskich seriali, w tym nagrodzonych Złotym Globem "Opowieści kanterberyjskich", miks serialu kryminalnego i kina psychologicznego. W rolę Catherine brawurowo wcieliła się Sarah Lancashire ("Wszystko dla pań"), nominowana za tę rolę do Satelity.

ODCINKI

Happy Valley 2
Happy Valley 2 odc. 2
Happy Valley 2 odc. 3
Happy Valley 2 odc. 4
Happy Valley 2 odc. 5
Happy Valley 2 odc. 6
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...